Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 3487
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sosnówka: Czas na rewitalizację

Środa, 22 września 2021, 8:04
Autor: WAC
Sosnówka: Czas na rewitalizację
Fot. DPS Sosnówka
Do 1 października mają czas na składanie ofert firmy zainteresowane realizacją rewitalizacji terenu Domu Pomocy Społecznej w Sosnówce.

To już drugie postępowanie mające wyłonić wykonawcę tego zadania. Na pierwsze, głównie ze względu na zaproponowany bardzo krótki termin realizacji inwestycji (do końca tego roku), nie odpowiedziała żadna z firm. W drugim podejściu czas na wykonanie robót wydłużono do końca 2022 roku.

Przedmiotem zamówienia jest budowa murowanego łącznika trzech budynków DPS: Zameczku, Pawilonu i Seniora. Przewidziano też rozbiórkę zniszczonych ciągów komunikacyjnych dla ruchu kołowego oraz pieszego. W ich miejsce wybudowane zostaną nowe drogi i chodniki przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W otoczeniu obiektów powstaną parkingi, infrastruktura do rekreacji i wypoczynku. Wykonawca robót dokona też wymiany ogrodzenia i oświetlenia terenu DPS.

Liczę, że dzięki dłuższemu czasowi realizacji inwestycji, jaki zaproponowaliśmy w drugim postępowaniu znajdziemy firmy chętne do realizacji tego zadania - mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Budowa łącznika wpłynie na poprawę komfortu mieszkańców DPS. W tej chwili drogę pomiędzy budynkiem sypialnym i tym, w którym mieszczą się świetlica i stołówka muszą pokonywać wychodząc na zewnątrz. To naraża ich na zagrożenie zdrowotne. Są to starsi ludzie i chcemy dać im jak największy komfort pobytu. Nowy łącznik będzie zadaszony, więc ani deszcz, ani wiatr, ani śnieg nie będą im już przeszkadzały w przemieszczaniu. Dodatkowo w trakcie planowanych prac zostaną zagospodarowane ciągi komunikacyjne tak, aby mieszkańcy na wózkach i mający inne dysfunkcje narządu ruchu mogli się swobodnie poruszać po terenie placówki w Sosnówce. Ścieżki będą bez barier, bez schodów i progów. Wartość całego projektu wynosi 950 tysięcy złotych. Zdecydowana większość tej kwoty pochodzi z dofinansowania z Funduszu Inwestycji Lokalnych

Twoja reakcja na artykuł?

16
73%
Cieszy
1
5%
Hahaha
1
5%
Nudzi
3
14%
Smuci
1
5%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group