Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8334
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Czarodziejski teatr Szczepana” w Teatrze Animacji

Sobota, 5 lipca 2014, 8:53
Aktualizacja: Niedziela, 6 lipca 2014, 7:27
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Czarodziejski teatr Szczepana” w Teatrze Animacji
Fot. Organizator
Do końca lipca w Zdrojowym Teatrze Animacji (przy ul. Park Zdrojowy 1 w Cieplicach) potrwa wystawa czeskich marionetek pt. “Czarodziejski teatr Szczepana” wykonanych przez 14–letniego uczestnika polsko–czeskich warsztatów teatralnych Štěpána Tučka z Turnova. Ekspozycję można oglądać od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00. Wstęp wolny.

Štěpán Tuček już mając zaledwie cztery lata pasjonował się teatrem lalkowym. Kupował lalki i bawił się nimi w teatr na stole. W wieku sześciu lat przejawiał zainteresowania teatrem dramatycznym.

Sam wykonuje lalki i pod szyldem “Czarodziejski teatr Szczepana” gra nimi dla przedszkoli i szkół podstawowych, na zamkach czy podczas jarmarków w całych niemal Czechach. W ubiegłym roku zdobył drugą nagrodę w ogólnokrajowym festiwalu lalkarzy “Loutkářská Chrudim”.

Uczęszczał do Podstawowej Szkoły Artystycznej o kierunku teatralnym, Jest także związany z teatrem “Človíček” w Kněžmost. W przyszłym roku rozpocznie naukę w średniej szkole aktorskiej w Pradze. Aktualnie gra w serialu.

Jego mentorem jest reżyser, muzyk, lalkarz i plastyk František Pešán, a także twórca Teatru na Strychu opartego na doświadczeniach ponad 35-letniej pracy z dziecięcą publicznością.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group