• Niedziela, 15 grudnia 2019
  • Godz. 16:23
  • Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny, Waleriana
  • Czytających: 6269
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Czad zabił kobietę i jej psa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 10 grudnia 2010, 12:59
Aktualizacja: 13:00
Autor: Angela
Wskutek zatrucia tlenkiem węgla życie straciła 49 – letnia mieszkanka ul. Chrobrego w Jeleniej Górze. W jej mieszkaniu znaleziono też martwego psa. O tym, że kobieta nie otwiera drzwi i nie odbiera telefonów policję poinformowały koleżanki zmarłej. Kiedy funkcjonariusze siłą weszli do mieszkania, było już za późno.

Zgłaszające poinformowały dyżurnego policji, że 49-latka nie odbiera od nich telefonów, nie otwiera drzwi i nie daje żadnego znaku życia. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, musieli wyważyć drzwi, a kiedy weszli do środka okazało się, że kobieta leży martwa w wannie.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, którego lekarz stwierdził zgon lokatorki. Pomiary stężenia tlenku węgla w mieszkaniu denatki wykonane przez strażaków specjalistycznym sprzętem, nie wykazały zabójczej ilości czadu. Być może dlatego, że do czasu przyjazdu strażaków mieszkanie było wietrzone przez kilkadziesiąt minut.

– Wkrótce wykonana zostanie sekcja zwłok kobiety, ale wszystko wskazuje na to, że było to zaczadzenie. W mieszkaniu denatki znaleziono również jej martwego psa. Obecnie prowadzone jest w tej sprawie postępowanie, które ustali szczegóły i przyczyny tej tragedii – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci i strażacy apelują do mieszkańców o systematyczne przeglądy przewodów kominowych oraz wentylacyjnych, których niedrożność może doprowadzić to takich tragedii. Nawołują też do sprawdzania i posługiwania się piecami gazowymi zgodnie z instrukcją obsługi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~ 10-12-2010 13:26
doopa, Ty analfabeto:P idz sie KOMPAC :D w ogole Twoj komentarz jest jakis nie na miejscu... smutne...
~HiMen 10-12-2010 13:36
Ja niedługo skończę jak Ona, bo władze mają głęboko gdzieś ludzkie życie, tylko kasa się dla nich liczy. MORDERCYYYY!!!!!!!!!
~//_// 10-12-2010 13:37
a może warto wspomnieć, ze całe tragiczne wydarzenie miało miejsce dwa dni temu, 08.12 ? Współczucia dla bliskich zmarłej..
~jaRo do doop 10-12-2010 13:40
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę tumanku, ale to nie jest giera ,to nie wirtualna rzeczywistość.Ta kobieta nie ma kolejnego życia.ONA NIE ŻYJE.Zacznyj więc myśleć gówniarzu ...to nie boli.
ebee 10-12-2010 13:53
Policja i strażacy zamiast apelowac, może jakoś spróbują pomóc tym, ktorych nie stać na opał i przeglad kominiarski. Łatwo sie prawi morały zza ciepłego biureczka Rzecznika Policji. Tylko, co z tego wynika ? Koszty ogrzewania bija na łeb inne opłaty. Sam nieźle zarabiam i stac mnie na ogrzewanie, jednak po podsumowaniu tych kosztów po zimie wynika, ze starczyło by pieniędzy ( gdyby nie trzeba było ogrzewać) na niezłe wakacje dla czteroosobowej rodziny. Pani Rzecznik proponuję za 1000 zł zrobic opłaty, zapłacić czynsz, kupić lepszy opał i jeszcze sfinansowac kominiarza. A za 1000 i mniej żyje wielu jeleniogórzan. I nikt poz prawieniem morałów o nich nie pomyśli. EBEE
~ja 10-12-2010 14:04
ależ wszyscy o nich myślą, zamiast pomyśleć o ułatwieniach dla przedsiębiorców, myślą o pomocy dla ubogich. Efekt widać - ubogich potrzebujących pomocy coraz więcej,pracy coraz mniej. A wracając do tematu - żal Kobiety, żal psa.
~diabelek 10-12-2010 14:06
EBEE, racja ... dla wielu osób to obciażenie do tego stopnia, ze maja wybór, kupić opał, albo siedzieć w zimnie i miec na jedzenie na przykład ... opał opałem, wszystkich w "domach spokojnej starości" czy "bidulcach" zamknąć sie nie da ... niestety smutna rzeczywistość, że niektórych z racji biedy, samotności czy niezaradności spotka tragedia i to nieuniknione. oczywiste, że nikt butami nie pali, nie jeździ rozlatującym sie samochodem, nie chodzi w dziurawych trzewikach, z własnego wyboru. taką mamy niestety biede. Ale jest na to rozwiazanie:
~egon 10-12-2010 14:12
Nie znacie stanu finansów Zmarłej ,więc nie wiem skąd te krzyki ,dotyczy to zwłaszcza oberkrzykacza ebee .Rzecznik policji jest od przekazywania informacji mediom ,nie ma kompetencji,ani możliwości monitorowania sytuacji finansowej i stanu urządzeń grzewczych w mieszkaniach.Jednym słowem częśc forumowiczó pieni się dla samego pienienia.
~diabelek 10-12-2010 14:13
jest rozwiazanie, z funduszy przeznaczonych na "ochrone środowiska" mozna byłoby przeprowadzac kontrole źródeł ciepła, kominów itp, nawet dotacje na to uzyskac, jako program pro-ekologiczny, przy okazji kontrolowac właśnie nieprawidłowości. A gdyby nauczyc np takich starszych ludzi, że "kominiarz" nie przychodzi po kase za (nie)wyczyszczenie komina, albo z mandatem za nieprawidłowości, byloby inne nastawienie. I byłoby to działanie społeczne, a przy okazji ile "mandatów" na faktycznie majętnych, palacych resztkami z lumpexów bo tanio, by sie przy okazji wyłapało. Mieszkam w Uzdrowisku, widze czarny dym z komina az w oczy szczypie, zalatuje niemieckimi biustonoszami i angielskimi majtkami, ale S.M nie moze nikomu do pieca zagladać ... i to jest własnie sprawiedliwość. sąsiedzi się śmieją, "gazowe masz?" głupota. mi jeszcze dopłacą, jak wezme opał (właśnie śmieci z hutrowni lumpeksowej) !!! ale tak! można
~diabelek 10-12-2010 14:20
kiedys jak pamiętam, za "socjalizmu" sprawdzano, czy kominy sa czyszczone (trzeba było mieć kwit), jakości czyszczenia nikt nie sprawdzał co prawda, ale świadomi pilnowali kominiarza, a głupki płacili i nie chcieli, aby im kurzyc ... a teraz np, wydział nadzoru budowlanego sprawdza książki obiektu i co? jakos nie slyszałem, zeby ktokolwiek (wśród wielu znajomych, włączając instytucjonalnych) otrzymal pytanie dotyczące wykonania czyszczenia i kontroli przewodów kominowych. a takich "stałopalnych" źródeł ciepla jest sporo, a im drożej i bida wieksza, tym bardzej dążymy w kierunku nie-ekologicznym, czyli powracamy do paliw kopalnych. nie wspomne o piecykach "junkers" na zabobrzu, bo niektóre maja po 20-kilka lat. aż dziw, że jeszcze nie spadły ze ściany. no, ale zawsze mozna na tragedie poczekać ...
ebee 10-12-2010 14:48
Egon, nazywaj sobie mnie, jak chcesz. A ja wiem jedno. Wiekszośc tych służb, ktore z urzędu powinny chronić obywateli prawi morały i idzie na łatwiznę. Czy nie można wygospodarować środków na darmowe czyszczenie kominów u tych ludzi, których nie stać na kominiarza ? rezerw jest wiele. Sama działalność MOPSU przedstawia wiele do życzenia. Nic by sie też nie stało, gdyby strażak + policjant + strażnik miejski pochodzili po Jeleniej Gorze i w ramach tzw. prewencji poogladali kominy, piecyki itp. Rzecz w tym, ze te służby udaja się tylko kiedy dojdzie do tragedii, lub wtedy kiedy jest szansa skutecznego ukarania. W innych przypadkach palcem nie kiwną. I tu jest cały problem. Nie wierzysz ? Przejdź się po mieście i znajdź mi choć jedną blokade założoną przez SM. Nie znajdziesz. A za to jak wyjdzie słońce i stopnieje śnieg.....? I to w moim rozumieniu jest to zło, co mnie boli. Ale jest to mój pogląd z którym nie musisz się zgodzic. Pozdrawiam, EBEE
~czarna33 10-12-2010 15:38
brawo ebee wszystko co napisałeś to prawda , wielkie NIC robią nasze władze , guzik ich obchodzą nasze losy byle im było dobrze , mieszkam przy ul Klonowica w jeleniej , chodzę już 6 lat aby nam naprawili instalację elektryczną , byłam u prezydenta miasta , u komendanta straży pożarnej pukam do każdych drzwi gdzie tylko jest to możliwe i od progu tylko słyszę proszę napisać podanie albo prosze złożyć wniosek , ja pytam ile mam czekać skoro już 3 razy dochodziło do podpalenia , czy mamy spłonąć żeby w końcu naprawili coś i zaczęli robić ? musi dojść do nieszczęścia żeby póżniej wyciągnąć wnioski jak do tego doszło ? u sąsiada też wisi pajęczyna kabli bo w naszej kamienicy palą się przewody jak opętane ale gdzie pójść do kogo się zwrócić o pomoc , najlepiej czekać i niech d..ę przysypią ziemią
~do ebee 10-12-2010 15:49
Z tym komentarzem twój kretynizm sięgnął szczytu. Wg ciebie policja jest winna nawt stonce i suszy w Somali. Zastanów się co wypisujesz i nie rób z siebie większego idioty niż jesteś bo ci się taka sztuka na pewno nie uda.
rymcycymcy 10-12-2010 15:56
Im większy tworzymy socjal, tym większe potrzeby i rosnące niezadowolenie. Mówiąc prościej - pompowanie pieniędzy w biedę powoduje jej rozkwit ! ...takie prawo naturalne.
Locke 10-12-2010 15:57
Ebee. W Ustawie o Policji jest wyraźnie napisane czym ma się zajmować policja. I Gwarantuję ci że nie ma tam słowa o sprawdzaniu stanu kominów. Więc gdyby to uczynili, wbrew ustawie, do tego nie posiadając wiedzy specjalistycznej jak nic przekroczyliby swoje uprawnienia a tym samym narazili na zarzuty popełnienia czynu z art. 231 KK. Płacąc grubę podatki nie życzyłbym sobie, by policjanci zamiast patrolować, łapać złodzieji, pilnować porządku na ulicy zaglądali mi do komina. To co tu wymyśliłeś to jakaś kompletna paranoja. Rozumiem że można kogoś krytykować, ale człowieku w swym zacietrzewieniu narażasz siuę na śmieszność.
~HiMen 10-12-2010 16:58
@ 10-12-2010 16:28 | ~diabelek | Uważaj! Bo znajdziesz tam jakąś pałkę. ;)
~Ludzie! 10-12-2010 17:05
w mieszkaniu mam piece kaflowe wiadomo żeby było ciepło trzeba w nich palić robię to codziennie pomimo tego że za każdym razem z kratek wentylacyjnych w łazience i kuchni wylatuje dym ! tak z kratek wentylacyjnych tabuny dymu . Nie mogę napalić na noc , ciągle mam otwarte okna podczas palenia i wiele godzin po nim bo ddym po prostu bije do mieszkania nie jakaś tam mała chmurka - tyle że aż nic nie widać . O zaistniałej sytuacji wie ZGL (mam mieszkanie komunalne) wie tez zarządca budynku jakaś tam wspólnota i poza wizytami kominiarzy którzy coś zapisuja w zeszytach nikt nie robi NIC NIC zupełnie Pani J. z ZGL odsyła mnie opieszale do wspólnoty a wspólnota do Pani J . w koło macieju . Co robić? wzywać straż która wyda zakaz korzystania z pieca i pojedzie i co ? będe miał w domu 0stopni? bo rozwiązania zaistniałej sytuacji nie mogę się doczekać od końca zeszłej zimy i nic nie wskazuje na to bym w koncu sie doczekał , do kogo się zgłosić ? to się może skończyć tragedią....
~wrr 10-12-2010 17:20
We wszystkich przypadkach zatruć CO w tym sezonie oraz w większości w ubiegłym, przyczyną jego powstania był niedostatek tlenu do spalania gazu w pomieszczeniu, w większości mieszkań (w tym przypadku też) były zatkane kratki wentylacyjne albo w pomieszczeniu z paleniskiem w ogóle ich nie było. Wiem o czym piszę! Teraz mój apel: jeśli już zatykacie kratki wentylacyjne oraz otwory doprowadzające powietrze i zapewniające prawidłową (czy też byle jaką) wentylację, zamontujcie nawet najprostszy czujnik tlenku węgla. To w zdecydowanej większości wypadków uratowałoby życie tych ludzi. Ceny od 50 do 250 zł, czy to dużo?
~INSP 10-12-2010 18:34
Wszyscy Ci którzy mają nie szczelne przewody dymowe, a w Jeleniej Górze osób, które mieszkają w takich warunkach jest dużo. APELUJE!!! Zgłaszać wszystko do PAŃSTWOWEGO NADZORU BUDOWLANEGO. A na pewno ZGL jak i zarządcy budynków szybko usuną usterki. Zacznijcie wreszcie dbać o SWOJE życie. POZDRAWIAM
~HiMen 10-12-2010 18:55
@ 10-12-2010 18:34 | ~INSP | Dzięki!
~wie39 10-12-2010 19:05
Policjanci apelują...a skąd taki policjant po kursie kilkumiesięcznym(mylnie nazywanym szkołą) może cokolwiek wiedzieć o wentylacji i przewodach kominowych???Od tego są fachowcy a nie jacyś tam wszechwiedzący policjanci...To jakieś kpiny!
~@ 10-12-2010 19:08
Brawo ebbe!! Taka jest prawda!
~egon 10-12-2010 19:29
ebee,zero argumentów,jedno wielkie ble ble ble.Policja ma sprawdzać kominy??????? Przecież oni się na tym nie znają .Nie ośmieszaj się chłopie.
~apel 10-12-2010 19:49
co z tego że apelują o rozwagę ,co z tego że kominiarze chodzą i piszą protokoły wykazują usterki jak ludzie nie mają kasy na ich usunięcie wkład kominowy kwasoodporny który uszczelnia stare kominy kosztuje od kilkuset złotych do kilku tysięcy to jedno wentylacja to drugie ludzie bezmyślnie montują plastikowe okna bez lufcików bo jeden kosztuje połowę tego co okno w zależności od wydajności, w kazdym mieszkaniu musi byc dopływ powietrza nawet jak nie mamy kuchenki czy junkersa przecież oddychając też spalamy tlen o tym się nie myśli wszytko pozamykane na cztery spusty szczelnie z drugiej strony ceny ogrzewania są kosmiczne a wietrzenie to wyziębianie i tak w kółko wszystko sprowadza się do kasy
~ 10-12-2010 20:04
Ebee na tym forum jak zwykle porażka. Jakaś prywatna krucjata przeciwko milicji i straż wiejskiej. Nie lubisz rozumiem, ale człowieku jakieś argumenty, bo w tym przypadku tylko się ośmieszyłeś. Jak zawsze zresztą.
Piipi Jelonkowa 10-12-2010 20:33
..do -[ ~Autora postu z godz.15:14] ~ FAJNIE ! *Policjanci na dachu będą bardziej pożyteczni ! ..bo mogą wyczyścic kominy i obserwowac z góry świat przestępczy ! ~BRAVO ! ..dla *Ebbe-go głowy !
~ 10-12-2010 20:40
Bardzo smutna, niepotrzebna smierc. Nie kloccie sie tu, bo w obliczu tragedii nie wypada.
Piipi Jelonkowa 10-12-2010 20:49
~POPRAWKA: *Ebee-go głowy ! *Dziękuje ! ~PA.*piipi
~ 10-12-2010 20:52
kobieta jak kobieta, szkoda psa
~niestety 11-12-2010 0:11
biedni ludzie starają się utrzymać cenne ciepło w domu, zatykając wszelkie otwory, którymi owe ciepło mogło by uciekać. robią tak dla tego, że biedniejsi boleśniej, w prawie dosłownym tego słowa znaczeniu czują cenę tego ciepła. kontrola kominiarska to dla wielu luksusowa usługa, na którą ich nie stać. ludzie biedni nie zaniedbują z niechęci swoich kominów a jedynie nie myślą o luksusach, gdyż 50 zł wydane na pana kominiarza często jest ostatnimi 50cima złotymi do końca miesiąca.
~............ 11-12-2010 7:01
Ebee napisał, co myśli o dawaniu "dobrych rad" przez policję. Nie obraził wcale policji. Zza biurka fajnie kogoś pouczać i "ostrzegać", bo to nic nie kosztuje, a to właśnie uczyniła policja. Dobrze, że wywołał tutaj dyskusję, bo zwrócił uwagę na problem. Jego podejście do tematu jest głębsze niż powierzchowne ogólniki wyartykułowane przez policję, która jak stara ciotka na kanapie poucza wszystkich, że "trzeba być ostrożnym".
~do 07.01 11-12-2010 8:54
Ebee wyraźniie napisał (vide) że policja powinna zaglądać do kominów. Od takiego pouczania policja jest i to robi. A wszystkie artykuły ebee są chore z nienawiści do sm i policji. Dziwię się im, że go ignorują i olewają. Ja bym mu nie podarował. Może tym właśnie wykazują swoją wyższość. Codziennie się na pewno z takim elementem spotykają.
laser74 11-12-2010 18:52
Dlaczego nie napiszecie że jest to kolejna ofiara zaczadzenia w tym roku na ulicy Chrobrego ? Nikt się tym nie interesuje.Jestem mieszkańcem tej ulicy i na początku roku sam wyciągałem swojego Ojca z łazienki (o czym też pisała redakcja jel.com).Wielokrotnie zgłaszałem do administracji fakt o zle działającej instalacji (wentylacji) od junkersa która zamiast odprowadzać spaliny to działa w drugą stronę .Trwa to już od ponad dwa lata i adm nic z tym nie robi.Całą instalację wykonywała administracja i nie działa w całym budynku i nie tylko w moim.Ile ofiar jeszcze potrzeba aby się tym ktoś zainteresował!!!!!!!!!
ebee 13-12-2010 8:05
Do postu z 8,54. Czyżby ? Na prawde napisałem, że policja powinna zagladać do kominów ? Czytanie ze zrozumieniem, to zaiste Twoja słaba strona. A nawet gdybym tak napisał, to niby dlaczego miałbym ponosić konsekwencje ? Nikomu nie ubliżyłem, a wygłaszania własnych poglądów prawo jeszcze nie zabrania. Tobie zapewne sie to nie podoba. Tak sie domagasz konsekwencji wobec mnie za to, co piszę. Popatrz jednak na swój post. Zwroty typu,że moje artykuły sa chore z nienawiści, ze żekomo napisałem że policja powinna..... Masz argumenty ? Nie masz. Zanim skrytykujesz- poczytaj z uwagą. Zresztą z czyjego postu wieje nienawiścią ? Odpowiedz sobie sam. Pozdrawiam serdecznie, EBEE
~do ebee 14-12-2010 15:33
ŻEKOMO ????.....sio gówniarzu do szkoły ortografii się uczyć.
ebee 17-12-2010 23:21
Zrobiłem błąd ortograficzny , przyznaję i przepraszam za to, bo faktycznie źle to o mnie świadczy. Masz satysfakcję , PALANCIE z 15, 33 ? Przepraszam pozostałych internautów za tym razem, niezbyt grzeczną formę wypowiedzi. Pozdrawiam, EBEE
~ 19-12-2010 0:50
az mi sie tego nie chce czytac czlowiek umiera rodzina w smutku a wy tu piszecie takie obrazliwe rzeczy wstyd mi za was

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group