Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 7294
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ REGION: Cyganie z Rumunii oszukiwali „na głuchoniemych”

Czwartek, 10 grudnia 2009, 12:46
Aktualizacja: Piątek, 11 grudnia 2009, 7:58
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ REGION: Cyganie z Rumunii oszukiwali „na głuchoniemych”
Fot. Policja
Trzej mężczyźni i dziewczyna narodowości romskiej wyłudzali od ludzi pieniądze twierdząc, że zbierają datki dla związku głuchoniemych. W rzeczywistości pieniądze przeznaczali dla siebie. Naiwnych nie zabrakło. Przestępcy w krótkim czasie uzbierali 300 złotych. Wpadli w ręce policji i grozi im kara do ośmiu lat więzienia.

Wczoraj w południe patrol policji pojechał na ulicę 1 Maja w Jeleniej Górze. Tam według zgłoszenia dwóch mężczyzn zaczepiało przechodniów i wyłudzało pieniądze na związek głuchoniemych. – Z rysopisu przekazanego przez zgłaszającą wynikało, że mogą to być obywatele Rumunii – poinformowała podisnp. Edyta Bagrowska z policji.

Policjanci zauważyli mężczyzn, których rysopis odpowiadał poszukiwanym. Na widok radiowozu osobnicy próbowali uciekać. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani. – Okazali się nimi dwaj obywatele Rumunii w wieku 19 i 21 lat. W trakcie zatrzymania udawali osoby głuchonieme – dodaje podinsp. Bagrowska.

Ustalono, że mężczyźni na podstawie fałszywych identyfikatorów zbierali pieniądze na rzecz związku głuchoniemych. Mężczyźni zebrali 300 zł. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali w jednym z hoteli w okolicy Kowar jeszcze 16-latkę i 23-letnego mężczyznę, również obywateli Rumunii, którzy w ten sam sposób wyłudzali pieniądze w Kowarach i Karpaczu.

W pokoju wynajmowanym przez wszystkich zatrzymanych policjanci zabezpieczyli 18 fałszywych identyfikatorów na różne nazwiska, listy z nazwiskami osób wpłacających oraz 780 zł. Okazało się, że oszuści wprowadzali ludzi w błąd i zbierali pieniądze na własne potrzeby.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Najprawdopodobniej odpowiedzą za oszustwo za co grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy i ustalają pokrzywdzonych - informuje podinsp. Bagrowska

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group