Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 5592
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ćwierćwiecze harcerzy spod znaku Victorii

Środa, 28 listopada 2007, 15:16
Aktualizacja: 15:17
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ćwierćwiecze harcerzy spod znaku Victorii
Fot. Archiwum
18 Jeleniogórska Drużyna Harcerek i Harcerzy „Victoria” przygotowuje się do uroczystych obchodów jubileuszu istnienia. Święto drużyny odbędzie się w Szkole Podstawowej w Mysłakowicach.

Swoje urodziny skauci będą obchodzili od piątku (30 listopada) do niedzieli (2 grudnia). – Zapraszamy do powrotu w swoje harcerskie lata, spotkania dawnych znajomych i ponownego przeżycia tamtych wspaniałych chwil – proponuje Karolina Nawojka Chałupińska.

Początek 18 Starszoharcerskiej Drużyny Środowiskowej „Victoria” to 1 grudnia 1982. Założycielem był Janusz Dziewit. W roku 1983 (kapelanem był obecny proboszcz kościoła św. Judy Tadeusza na Czarnym ks. prałat Jerzy Gniatczyk) drużyna została rozwiązana przez ówczesnego komendanta hufca ZHP w Jeleniej Górze za uczestnictwo w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę i rozpoczęła działalność w ramach Niezależnego Ruchu Harcerskiego.

W roku 1989 powstał Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, który w nawiązaniu do tradycji przedwojennego harcerstwa, rozdzielił działalność na organizację harcerek i harcerzy.

Drużyna wstąpiła do nowej organizacji w dwóch częściach: 18 Jeleniogórska Drużyna Harcerek „Victoria” i 18 Jeleniogórska Drużyna Harcerzy „Victoria”. W roku 1996 powstaje Szczep Jeleniogórskich Drużyn Harcerskich „Victoria”. Obecnie drużyny działają na terenie Jeleniej Góry przy parafii św. św Erazma i Pankracego i liczą sobie kilkudziesięciu entuzjastów skautingu płci obojga.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.victoria25.nikt.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group