Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 11216
Zalogowanych: 90
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Cudowny len nie tylko na rany

Niedziela, 25 października 2009, 8:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 października 2009, 7:47
Autor: Ania
REGION: Cudowny len nie tylko na rany
Fot. Ania
Zakłady Lniarskie Orzeł S. A. w Mysłakowicach chcą produkować opatrunki lniane. Dzięki temu przedsięwzięciu fabryka mogłaby w końcu dźwignąć się z kryzysu. Jednak cały czas prowadzone są badania nad produktem i nie wiadomo, kiedy zostanie on zarejestrowany.

Metodę leczenia ran opatrunkami z genetycznie modyfikowanego lnu opracował profesor Jan Szopa-Skórowski. Zainteresowało się nią bardzo dużo chorych z całej Polski, którzy przyjeżdżają do Wrocławia z chęcią wzięcia udziału w kolejnych badaniach klinicznych. Nic w tym dziwnego, skoro już pierwsze próby, przeprowadzone we wrocławskim szpitalu wojskowym wykazały, że dzięki opatrunkom trudno gojące rany znikają bardzo szybko.

Z punktu widzenia pacjentów, którzy do tej pory bezskutecznie stosowali różne środki, mające pomóc w zagojeniu się ran jest to rewelacyjny wynalazek. Nie wiadomo jednak, kiedy opatrunki z genetycznie modyfikowanego lnu będzie można kupić w aptece, ponieważ najpierw muszą one zostać zarejestrowane. W tym celu potrzebne jest przeprowadzenie kolejnych badań.

Wyprodukować je mogą Zakłady Lniarskie Orzeł S. A. w Mysłakowicach. Już teraz są wstanie wykonać materiał bez stosowania jakichkolwiek środków chemicznych. 50 tysięcy testowych opatrunków przekazano fundacji profesora Jana Szopy-Skórowskiego. W fabryce można nie tylko wyprodukować materiał, ale cały produkt.

Zarząd zakładu potwierdza, że „Orzeł” jest w stanie zakupić niezbędną maszynę do sterylizacji i stworzyć odpowiednie warunki do pracy nad opatrunkami z genetycznie modyfikowanego lnu. Poprawiłoby to znacznie kondycję finansową fabryki, która chyli się ku upadkowi. Wiadomo jednak, że mysłakowicka fabryka sprzedawałaby ten produkt nie tylko w Polsce, ale i za granicą, mówi się nawet o całym świecie. Oczywiste jest więc, że oznaczałoby to dla niej koniec kryzysu i szansę na rozwój.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
960
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
12%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
112
Poważne zderzenie trzech aut na Sudeckiej
 
Kultura
Teatry uliczne – Teatr Blackout Paradox
 
Aktualności
Szansa na ciepło spod ziemi dla miasta
 
Aktualności
Pamięć o Rzezi Wołyńskiej silniejsza niż czas
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group