Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 5015
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cudów nie będzie

Środa, 19 maja 2010, 9:18
Aktualizacja: Czwartek, 20 maja 2010, 8:22
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Cudów nie będzie
Fot. Angela
Jerzy Pokój, Wojciech Smoliński i Hubert Papaj odpowiadali wczoraj na sygnały uczestników debaty „Masz Głos Masz Wybór”, która odbyła się w Książnicy Karkonoskiej. Zebranych interesował przyszły los szpitali i służby zdrowia, zbyt mała ilość żłobków, rewitalizacja alei Wojska Polskiego, mieszkania socjalne czy pieniądze unijne.

W trakcie odpowiedzi na pytania od razu dał się we znaki brak opozycji, która mimo zaproszenia na debatę nie dotarła. Zamiast sześciu osób, na pytania odpowiadały tylko trzy. Zabrakło Elżbiety Zakrzewskiej, Jerzego Pleskota i Józefa Zabrzańskiego. Moderatorem dwugodzinnej debaty był Marek Socha.

Jest to ostatnia debata w tym cyklu spotkań z radnymi Sejmiku Wojewódzkiego oraz radnymi wybranych okręgów miasta Jeleniej Góry. Pytania do tych ludzi zostały zebrane mailowo oraz przez organizację pozarządowe, następnie zostały umiejscowione w dwóch kategoriach, po sześć pytań dla każdego – mówi Stanisław Schubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych i współorganizator debaty.

Wśród pytających na sali pojawili się radni i przedstawiciele gmin z powiatu, dyrektorzy szkół czy przedstawiciele szpitali. Jak debatę podsumowali samorządowcy?
– Pytania, które się pojawiły nie są trudne, bo dotyczyły kwestii, z którymi samorządowcy na co dzień się spotykają we wszystkich samorządach od gminnego przez powiatowy do wojewódzkiego. Ja zauważyłem jedną rzecz, często ludzie mylą zakresy naszych obowiązków i możliwości. My nie jesteśmy cudotwórcami, którzy zmieniają ustawy państwowe i dostosowujemy do potrzeb – mówi Jerzy Pokój, przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego.

– Spotkanie było jednak nadzwyczaj ciekawe, bo było to spotkanie z ludźmi, którzy mają własne problemy i własne przemyślenia. My powinniśmy brać udział w takich debatach, by nie żyć w oderwaniu od tych problemów, bo w pewnym momencie zamknięci w swoich gabinetach uciekniemy od rzeczywistości. Spojrzenie na takie problemy z perspektywy tych ludzi pozwala nam realnie, a nie wirtualnie chodzić po ziemi – dodał.

Zadowolony z debaty wyszedł też Hubert Papaj, przewodniczący rady miejskiej w Jeleniej Górze.
- Nie ma trudnych pytań, są trudne odpowiedzi. Te wszystkie kwestie, o których dzisiaj rozmawialiśmy, dotyczą pracy radnego i całego samorządu. Dużo udało nam się już robić, ale dużo zostało jeszcze do zrobienia. Miasto to żywy organizm, który nie może żyć w samozadowoleniu. Cały czas pojawiają się nowe sprawy, które wymagają unormowania. Mam nadzieję, że uczestnicy tej debaty wyszli usatysfakcjonowani odpowiedziami – mówił.

Od września ruszą debaty z udziałem kandydatów na radnych i prezydenta Jeleniej Góry. Spotkania „Masz Głos Masz Wybór” odbywają się od czterech lat. Organizatorami tej debaty jest Karkonoska Koalicja Organizacji Pozarządowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group