Sobota, 27 czerwca
35°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ciekawe miejsca Otworzyli kolejne tajne przejście w Zamku Czocha. To dopiero początek zmian Edukacja Świadectwa odebrane, czas na wakacje! Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły
reklamy

Cudów nie będzie

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 2 min czytania

Jerzy Pokój, Wojciech Smoliński i Hubert Papaj odpowiadali wczoraj na sygnały uczestników debaty „Masz Głos Masz Wybór”, która odbyła się w Książnicy Karkonoskiej. Zebranych interesował przyszły los szpitali i służby zdrowia, zbyt mała ilość żłobków, rewitalizacja alei Wojska Polskiego, mieszkania socjalne czy pieniądz

W trakcie odpowiedzi na pytania od razu dał się we znaki brak opozycji, która mimo zaproszenia na debatę nie dotarła. Zamiast sześciu osób, na pytania odpowiadały tylko trzy. Zabrakło Elżbiety Zakrzewskiej, Jerzego Pleskota i Józefa Zabrzańskiego. Moderatorem dwugodzinnej debaty był Marek Socha. Jest to ostatnia debata w tym cyklu spotkań z radnymi Sejmiku Wojewódzkiego oraz radnymi wybranych okręgów miasta Jeleniej Góry. Pytania do tych ludzi zostały zebrane mailowo oraz przez organizację pozarządowe, następnie zostały umiejscowione w dwóch kategoriach, po sześć pytań dla każdego – mówi Stanisław Schubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych i współorganizator debaty.rn rnWśród pytających na sali pojawili się radni i przedstawiciele gmin z powiatu, dyrektorzy szkół czy przedstawiciele szpitali. Jak debatę podsumowali samorządowcy? – Pytania, które się pojawiły nie są trudne, bo dotyczyły kwestii, z którymi samorządowcy na co dzień się spotykają we wszystkich samorządach od gminnego przez powiatowy do wojewódzkiego. Ja zauważyłem jedną rzecz, często ludzie mylą zakresy naszych obowiązków i możliwości. My nie jesteśmy cudotwórcami, którzy zmieniają ustawy państwowe i dostosowujemy do potrzeb – mówi Jerzy Pokój, przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego. – Spotkanie było jednak nadzwyczaj ciekawe, bo było to spotkanie z ludźmi, którzy mają własne problemy i własne przemyślenia. My powinniśmy brać udział w takich debatach, by nie żyć w oderwaniu od tych problemów, bo w pewnym momencie zamknięci w swoich gabinetach uciekniemy od rzeczywistości. Spojrzenie na takie problemy z perspektywy tych ludzi pozwala nam realnie, a nie wirtualnie chodzić po ziemi – dodał. Zadowolony z debaty wyszedł też Hubert Papaj, przewodniczący rady miejskiej w Jeleniej Górze. - Nie ma trudnych pytań, są trudne odpowiedzi. Te wszystkie kwestie, o których dzisiaj rozmawialiśmy, dotyczą pracy radnego i całego samorządu. Dużo udało nam się już robić, ale dużo zostało jeszcze do zrobienia. Miasto to żywy organizm, który nie może żyć w samozadowoleniu. Cały czas pojawiają się nowe sprawy, które wymagają unormowania. Mam nadzieję, że uczestnicy tej debaty wyszli usatysfakcjonowani odpowiedziami – mówił. Od września ruszą debaty z udziałem kandydatów na radnych i prezydenta Jeleniej Góry. Spotkania „Masz Głos Masz Wybór” odbywają się od czterech lat. Organizatorami tej debaty jest Karkonoska Koalicja Organizacji Pozarządowych.

Osoby w artykule

Profile osób publicznych powiązanych z tym tekstem.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka