Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8058
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cuda wygrane na harfie

Poniedziałek, 14 września 2009, 9:16
Aktualizacja: 11:16
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Cuda wygrane na harfie
Fot. rylit
Rzadko słyszany instrument, którego brzmienie oczarowuje nawet niewrażliwe na muzykę uszy, w rękach Anny Faber, wirtuozki harfy, wyzwolił u słuchaczy wielkie emocje. Występ instrumentalistki nagrodzono owacją na stojąco.

Wszystko dzięki „Spotkaniom z Muzyką Kameralną”, cyklowi koncertów organizowanych przez Miejski Dom Kultury „Muflon” kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jeleniej Górze Sobieszowie.

Jak zawsze barokowe wnętrze świątyni dzięki doskonałej akustyce podkreśliło piękno brzmienia harfy, na której zagrała Anna Faber. Harfistka wystąpiła wraz z Piotrem Antonim Sawickim- Instrumenty klawiszowe, skrzypce, śpiew i Luizą Figiel-flet, instrumenty perkusyjne, śpiew.

Występ Anny Faber wbrew wielu oczekiwaniom nie wprowadził w klimaty klasyczne, ale w świat muzyki współczesnej, lekko jazzującej i nastrojowej. Repertuar nawiązuje do muzyki celtyckiej, angielskich ballad i rytmicznych utworów etno. Artystka wykonała też własne kompozycje.

W czasie niedzielnego koncertu mogliśmy usłyszeć utwory takich kompozytorów jak: Sławomir Kulpowicz, Erik Visser czy Michał Urbaniak. Warto wspomnieć o elektrycznych przystawkach instrumentu Anny Haber, dzięki którym można zagrać na tym instrumencie w największych salach koncertowych.

Brzmienie harfy często kojarzy się wielu słuchaczom z płynącą wodą i pozwoliło zebranym w świątyni sporej ilości widzom odpłynąć przynajmniej na okres koncertu w świat muzyki nastrojowej, natchnionej a zarazem żywiołowej i pełnej ognia. Najbardziej wyrazistym podziękowaniem i docenieniem kunsztu występujących była owacja na stojąco.

Następny koncert z cyklu „Spotkań z Muzyką Kameralną” odbędzie się 4 października a wystąpi zespół muzyki dawnej „Cantores Viridimontani” z Zielonej Góry, na który już dziś zapraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group