Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8809
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Cuchnący kłopot prawie rozwiązany

Czwartek, 6 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 6 lipca 2006, 12:36
Autor: Polskie Radio Wrocław, 96,7 FM, TEJO
Dolny Śląsk: Cuchnący kłopot prawie rozwiązany
Fot. Arek
Władze Bolesławca kupiły i będą rozdawać mieszkańcom specjalne tekturowe łopatki i papierowe torebki na psie odchody. Miasto ustawia też specjalne kubły. Każdy mieszkaniec ma szansę na kilka pakietów torebek z łopatkami – powiadamia Polskie Radio Wrocław. W Jeleniej Górze śmierdzącej sprawy nie udało się rozwiązać.

Zestawy są płaskie i z łatwością mieszczą się w damskiej torebce czy kieszeni dżinsów.
Jak mówi Grażyna Szczyżewska z urzędu miasta dla posiadaczy psów zostało przygotowanych 50 tysięcy kompletów łopatek i torebek. Zostaną one rozprowadzone za darmo za pośrednictwem straży miejskiej i lekarzy weterynarii.

Spakowane w ten sposób odchody trafią do jednego z kilkudziesięciu ustawionych w Bolesławcu specjalnych pojemników, a później na wysypisko śmieci do kompostowni. Bolesławieccy urzędnicy apelują, by odchodów nie wyrzucać w plastikowych workach, bo one się na wysypisku nie będą mogły szybko rozłożyć.

Plakaty o akcji rozdawania torebek będą wieszane na klatkach schodowych w bolesławieckich budynkach komunalnych. Znajdą się też na miejskich tablicach ogłoszeniowych, w siedzibie straży miejskiej czy u weterynarzy.

Przez najbliższych kilka dni strażnicy miejscy w Bolesławcu będą upominać posiadaczy czworonogów, którzy po swych pupilach nie posprzątają. Później będą już tylko karać mandatami.

Bolesławiec jest jedynym miastem w Jeleniogórskiem, gdzie w ten sposób zamierza się dbać o usuwanie psich nieczystości.
W Jeleniej Górze o sprzątanie psich brudów apelowali do właścicieli czworonogów gimnazjaliści. Jak dotąd władze miasta nie zainteresowały się tym problemem. Pozostaje chyba czekać na decyzje samorządowców po jesiennych wyborach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group