Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 4699
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

STARA KAMIENICA: Cóż to była za integracja! W siodle

Środa, 29 września 2010, 7:42
Aktualizacja: 7:43
Autor: Angela
STARA KAMIENICA: Cóż to była za integracja! W siodle
Fot. Organizator
Ponad siedemdziesiąt osób, w tym głównie zdrowe i niepełnosprawne dzieci, wzięły udział w spotkaniu integracyjnym pod nazwą „Mój Przyjaciel Koń”, które odbyło się w Starej Kamienicy w miniony weekend. Jazda na rumaku z jajem na łyżce była dla uczestników niesamowitym przeżyciem.

Impreza przy ognisku z udziałem dzieci, ich opiekunów i rodziców odbyła się w Starej Kamienicy 103, w stajni Orion. Dopisała pogoda i frekwencja uczestników. Do wspólnej zabawy włączyło się dwa pond sto procent więcej osób niż przewidywano.

– Spotkanie miało przede wszystkim włączenie dzieci niepełnosprawnych do wspólnej zabawy ze zdrowymi rówieśnikami oraz kształtowanie tolerancji i empatii. Chcieliśmy, aby zdrowe dzieci zrozumiały, że ich chorzy rówieśnicy mają takie same potrzeby, i że pokonując chorobę są bardziej zdeterminowane w ich zaspokajaniu. Spotkanie miało również służyć propagowaniu idei hipoterapii i jazdy konnej dla dzieci jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu – mówi Małgorzata Hałon, organizatorka imprezy.

Jak oceniali uczestnicy konie i gospodarze imprezy spisali się na medal i dali dzieciom mnóstwo radości. Organizatorami byli: stajnia „Orion ”, zespół hipoterapeutyczny „Hipopony” oraz świetlica terapeutyczna „Przystanek Grajdoł” działająca przy Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze. Opiekę medyczną zapewniła firma „Divemed”. Impreza była bezpłatna.

Organizatorzy dziękują wszystkim gościom za przybycie i dobrą zabawę, a wolontariuszom i ludziom dobrego serca za pomoc i wsparcie w działaniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
504
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group