Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6410
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Coraz bliżej egzaminacyjnego stresu

Piątek, 14 marca 2008, 8:41
Aktualizacja: 8:42
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Coraz bliżej egzaminacyjnego stresu
Fot. Organizator
Jak prowadzić sprawdzian po szkole podstawowej i egzamin gimnazjalny? Tych tematów dotyczyło szkolenie przeprowadzone w czwartek w ZSO nr 1 im. Żeromskiego. Mówiono także o przyszłorocznym teście z języków obcych, który będzie obowiązywał uczniów trzecich klas gimnazjów.

Do stresujących dla dwunastolatków chwil coraz bliżej: już 8 kwietnia zacznie się sprawdzian kompetencji dla uczniów VI klas szkół podstawowych. 22 kwietnia nadejdą trudne chwile dla gimnazjalistów. Wówczas napiszą humanistyczną część egzaminu na zakończenie tego etapu nauki. Dzień później zmierzą się z zagadnieniami matematyczno-przyrodniczymi.

O organizacji i przebiegu egzaminów debatowali w czwartek dyrektorzy placówek oświaty z regionu jeleniogórskiego z Wojciechem Małeckim, dyrektorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu.

– Dokonał on, między innymi, analizy wyników i najczęściej popełnianych przez uczniów błędów w roku ubiegłym. Zwracał uwagę, że wiele z nich udałoby się uniknąć, gdyby uczniowie przeczytali tekst zadań, ćwiczeń i poleceń zawartych w arkuszach egzaminacyjnych ze zrozumieniem – poinformował Paweł Domagała, dyrektor ZSO nr 1.

Na spotkaniu tym przekazano także wstępne informacje dotyczące zasad prowadzenia i procedur związanych z przyszłorocznym egzaminem z języka obcego, któremu również będą podlegali gimnazjaliści. Mówiono także o szkoleniach egzaminatorów języków obcych w tym zakresie.

Kolejne szkolenie OKE, tym razem przewodniczących szkolnych zespołów maturalnych odbędzie się 2 kwietnia, również w auli ZSO nr 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group