Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 7115
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Concerti Pasquali 2016 w Wojanowie

Niedziela, 20 marca 2016, 8:16
Aktualizacja: 8:18
Autor: Manu
Region: Concerti Pasquali 2016 w Wojanowie
Fot. Archiwum Organizatora
28 marca (w poniedziałek) o godz. 17.00 w Pałacu w Wojanowie (Wojanów 9), w ramach VIII Festiwalu Concerti Pasquali, rozpocznie się koncert kameralny. Wystąpią: Katharina Schwarz – sopran oraz Anna Pietrzak – gitara. Wstęp wolny.

W programie: Federico García Lorca, Joaquín Rodrigo oraz Manuel de Falla – “Siete canciones populares Españolas” (7 pieśni hiszpańskich, G. 40).

Katharina Schwarz - młoda sopranistka urodzona w Tybindze, ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na wydziale wokalno-aktorskim Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu. Następnie ukończyła studia podyplomowe w Akademii Muzycznej im. Franciszka Liszta w Weimarze. Brała udział w kursach mistrzowskich, które prowadzili m.in.: Angelika Kirchschlager, Edda Moser, Julie Kaufmann i Gerd Uecker. Ma na swoim koncie liczne role operowe, takie jak Belinda, Despina, Pamina, Eurydyka (Gluck) i Fiordiligi, a także Wenus w operze Ryszarda Wagnera “Tannhäuser”. W maju 2011 zadebiutowała w roli narratora w operze Benjamina Brittensa “Gwałt na Lukrecji” w Theater Nordhausen. Ponadto, w lutym 2012 wraz z Lautten Compagney Berlin pod dyrekcją Wolfganga Katschnera wystąpiła w roli Enei w operze Alessandro Scarlatti “Didone Delirante”, a także jako solistka na wielu festiwalach, takich jak Festspielen Europäische Wochen Passau, Tardes Espanoles w Sankt Petersburgu oraz Salzburger Taschenopernfestival. Otrzymała stypendium fundacji Yehudi Menuhin Stiftung Live Music Now Weimar oraz stypendium w Hochschule für Musik Franz Liszt Weimar.

Anna Pietrzak - znakomita gitarzystka młodego pokolenia i pedagog. Wielokrotna stypendystka Ministra Kultury i Samorządu Miasta Wrocławia. Naukę gry na gitarze rozpoczęła w wieku 10 lat w PSM im. Fryderyka Chopina w Oleśnicy. Kontynuowała naukę w klasie Marka Zielińskiego w Liceum Muzycznym we Wrocławiu. W 2004 r. z wyróżnieniem ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie gitary prof. Piotra Zaleskiego oraz Marka Zielińskiego. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez słynnych pedagogów i wirtuozów gitary takich, jak: Costas Cotsiolis, Aniello Desiderio, Carlo Domeniconi, Kaltchev Duo, Pavel Steidl. Jest laureatką kilkunastu krajowych i międzynarodowych konkursów gitarowych oraz wielokrotną stypendystką Ministra Kultury, Samorządu Miasta Wrocławia oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Jej ważniejsze osiągnięcia to I miejsce na IX Ogólnopolskim Konkursie Gitary Klasycznej Szkół Muzycznych II st. w Koszalinie („Po raz pierwszy w historii konkursu po najwyższy laur sięgnęła przedstawicielka płci pięknej” napisał Świat Gitary w 1998), II miejsce na Międzynarodowym Konkursie gitarowym w Kolos (Grecja), II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Sinawi (Rumunia) i II miejsce na IX edycji Forum Gitarre w Wiedniu. Wydała trzy płyty, które otrzymały pozytywne recenzje w fachowej prasie muzycznej. Solową “La Catedral – XX century guitar music” , “GITANA Electric – eclectic” z udziałem znakomitych polskich i zagranicznych muzyków jazzowych i “Farewell” w duecie z bratem Łukaszem. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr w kraju i za granicą, m.in. w Austrii, Czechach, Estonii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Szwajcarii, na Węgrzech i Słowacji. Jest wykładowcą kursów gitarowych oraz jurorem konkursów instrumentalnych. Od roku 2000 prowadzi klasę gitary w PSM I st. im Fryderyka Chopina w Oleśnicy. Od 2008 pracuje w PSM II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu. Jej uczniowie są laureatami licznych nagród zdobytych w krajowych i międzynarodowych konkursach gitarowych, stypendystami Centrum Edukacji Artystycznej oraz Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group