Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3075
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z wiatą przystankową przy Wyczółkowskiego?

Środa, 25 października 2017, 10:48
Aktualizacja: 10:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Co z wiatą przystankową przy Wyczółkowskiego?
Fot. Przemek Kaczałko
Przed remontem ulicy Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze, w pobliżu budynków socjalnych stała wiata przystankowa, z której korzystali pasażerowie MZK. Po zakończonych pracach stoi już tylko ławka i w czasie opadów deszczu czy silnego wiatru – mieszkańcy okolicznych domów nie mają gdzie się schronić. Czy wiata wróci na swoje miejsce? – pytają.

W tej sprawie do służb prezydenta interweniowała Bożena Wachowicz-Makieła - przewodnicząca Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej Jeleniej Góry, która w odpowiedzi otrzymała odpowiedź odmowną, ale nie ze względu na brak dobrej woli ze strony urzędników, lecz wspólnot mieszkaniowych.

W odpowiedzi informuję, że Wspólnota Wyczółkowskiego 51 reprezentowana przez Zarządzanie Nieruchomościami „AREA” pisemnie udzieliła odpowiedzi, nie wyrażając tym samym zgody na nieodpłatne ani odpłatne wykorzystanie części terenu na posadowienie wiaty. Zarządzanie Nieruchomościami „Dobry Zarządca” w imieniu Wspólnoty Wyczółkowskiego 49 do dnia dzisiejszego nie udzieliło odpowiedzi w przedmiotowej sprawie, pomimo późniejszych prób kontaktu telefonicznego oraz podjęcia próby wizyty w placówce firmy – czytamy w odpowiedzi zastępcy prezydenta miasta, Jerzego Łużniaka.

- Myślę, że to jest dla nas nauczka na przyszłość, aby w momencie, kiedy sprzedajemy wspólnotom teren, zapisać w akcie notarialnym służebność trwałą, albo wyłączyć ze sprzedaży dany teren – powiedział Jerzy Łużniak deklarując, że jeśli dalsze starania nie przyniosą skutku, jeszcze w tym roku zostanie posadowiona wiata o mniejszych wymiarach. - Jesteśmy w trakcie przetargu i wyłonienia dostawcy tego typu wiat – zapewnia zastępca prezydenta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group