Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7999
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z tym pociągiem?

Czwartek, 4 lipca 2019, 9:21
Aktualizacja: Sobota, 6 lipca 2019, 6:21
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Co z tym pociągiem?
Fot. Marcin Laskowski
W połowie czerwca Prezydent Jerzy Łużniak zorganizował konferencję prasową. Powodem było jego oburzenie na działanie władz PKP Intercity, które wedle informacji prasowych zamierzają zlikwidować jedno z połączeń kolejowych. Dzisiaj wracamy do tego tematu.

13 czerwca w Urzędzie Miasta przy ulicy Sudeckiej prezydent Jerzy Łużniak zorganizował konferencję prasową na której odniósł się do planów PKP Intercity.

W przyszłym rozkładzie jazdy przygotowywanym na 2020 rok nie jest przewidziane połączenie bezpośrednie Jelenia Góra-Świnoujście – mówił Jerzy Łużniak. - Odebraliśmy to jako mieszkańcy Kotliny Jeleniogórskiej, jako ci, którzy żyją w dużej mierze z turystyki, z głębokim zaskoczeniem i niezrozumieniem.

Od razu po konferencji wysłaliśmy drogą elektroniczną pytania do PKP Intercity, czy rzeczywiście istnieją plany likwidacji tego połączenia, a jeśli tak, to jakie są tego powody. Mimo że wedle prawa prasowego na pytania zadawane w trybie udzielenia informacji publicznej biuro prasowe PKP było zobowiązane odpowiedzieć najpóźniej w terminie do 14 dni, to na odpowiedź przyszło nam czekać prawie 3 tygodnie. W krótkiej rozmowie telefonicznej przedstawiciel przewoźnika przekazał nam, że nie będzie na ten temat udzielana jakakolwiek informacji, ponieważ prace przy tworzeniu nowego rozkładu jeszcze się nie zakończyły.

Swoje pytania w tej sprawie do odpowiednich osób zapowiedział wysłać także prezydent Jerzy Łużniak.

Ministerstwo Infrastruktury odpowiedziało, ale... Grzegorzowi Olesiowi - prezesowi Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych. Argumentowało to przede wszystkim małym zainteresowaniem podróży bezpośredniej między Jelenią Górą, Wałbrzychem, a Świnoujściem. Jak również miejscowościami typu Międzyzdroje, Goleniów i Szczecin Główny. Spółka stwierdziła, że w stronę Świnoujścia około 7 pasażerów dziennie korzystało z tego połączenia, a w powrotną stronę koło 7-8 pasażerów, co stanowi tylko 7% pasażerów podróżujących tym pociągiem.

Jest to absurdalne, ponieważ nie mierzy się frekwencji tylko z miejscowości „A” do miejscowości „Z”. Na trasie występują także inne duże miasta, do których podróżni się udają. Ocenę całej sytuacji, jak zawsze, pozostawiamy naszym Czytelnikom.

Twoja reakcja na artykuł?

10
14%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
8%
Nudzi
2
3%
Smuci
19
27%
Złości
34
48%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
393
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group