Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5987
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Co z tą Jelenią Górą. Na marginesie?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 14 stycznia 2011, 16:01
Autor: waskipp
waskipp
Fot. waskipp
Czy nasze miasto stacza się ku małomiasteczkowej mizerii?

Ten temat na tapetę wzięli Piotr Iwaniec i Konrad Przezdzięk, którzy rozmawiają o jeleniogórskich perspektywach w pierwszym w tym roku programie „Z czterech stron miasta”. Zapraszamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~x 14-01-2011 17:00
pogadaliśmy sobie jak zwykle pogadaliśmy, który to już raz, a zmienić i tak nic się nie zmieni... pracy nie ma, młodzi uciekają... ale przecież nie jest źle, bo raz na rok przez jeden weekend mamy "festiwal światła" a przez drugi "festiwal teatrów ulicznych"... po prostu "żyć nie umierać"
~Maciek4444 14-01-2011 18:59
"pogadaliśmy sobie jak zwykle pogadaliśmy" - ale pogadaliśmy o bardzo bardzo ważnej rzeczy... PROMOCJI! Jeśli, będziemy promować Jelenią Górę, bądź kto za to jest odpowiedzialny to będzie robić, musi być lepiej. Reklama, promocja jest bardzo istotna. Festiwal światła który odbywa się w Cieplicach jest mocno promowany przez organizatora i jest trzecia edycja, ludzie przyjeżdżają do nas. Tak się powinno promować inne imprezy. Bo w Jeleniej jest potencjał. Jeszcze uwaga do Panów redaktorów, można było lub można będzie poruszyć temat inwestycji w Cieplicach: będzie nowy piękny Park, basen, multikino w Jeleniej - to wszystko powinno przyciągnąć do Jeleniej Góry ludzi. Choć boli brak poważnych firm gdzie można poszukać pracy. Świetny program, dużo poruszonych ciekawie i na poziomie problemów, oby tak dalej :)
~Monikkka 14-01-2011 20:40
O to już drugi z cyklu: K. Przezdzięk - P. Iwaniec! Fajny programik, spoko prowadzący. Dobrze ze ktos o czymś mówi, na cos zwraca uwagę, zachęca do aktywizacji, szuka rozwiazań, poszukuje po prostu. Wszelkich inicjatyw, fakt, tutaj nam trzeba. Trzeba rozruszać Jelenia - moje miasto jedyne
~ 14-01-2011 22:12
A kto powiedział, że każde polskie miasto musi się promować na poziomie ogólnopolskim? Dla mniejszych miast ważniejsze może być podnoszenie jakości życia, zapobieganie odpływowi mieszkańców, sprawianie, by młodzi ludzie po studiach wracali w rodzinne strony. Musimy także zdać sobie sprawę z tego, że promocja nie może być realizowana wokół niczego – musi wynikać ze strategii rozwoju miasta. Nie jest działaniem samym w sobie. Dlatego dobre zarządzanie miastem już jest jego promocją.
~GroupMogiła 14-01-2011 22:56
W Cieplicach jasność, w Jelenie Górze widzę ciemność !
kazimierzp 14-01-2011 23:37
Widać, może lepiej stwierdzić że słychać iż dla pana Piotra Iwańca sprawy gospodarcze, demograficzne nie są najbliższe! Bliższa mu jest sfera kultury! Cieszę się, że panowie dziennikarze apelowali do malkontentów aby przytonowali, choć ton wypowiedzi pana Iwańca w ani jednym momencie nie był pobudzający do pozytywnego działania! Śledzę te dialogi obydwu panów i ciekaw jestem jak to się będzie rozwijać! Życzę powodzenia!
~Do ~ 15-01-2011 11:39
Pan Kazimierza P.; "Ach, ta dzisiejsza młodzież! Pije, ćpa, łajdaczy się. Jest bez ideałów i nie są im najbliższe sprawy gospodarcze i demograficzne" - taka Rzeczpospolita, jakie młodzieży chowanie:-). Pańska wypowiedź przypomina puste słowa dziennikarki "Uśmiechnij się!" z teledysku Renaty Przemyk "Własny pokój" lub tekst T.Love "Jest super, wiec o co Ci chodzi?" albo przesłanie słów antychrysta w filmie "Pozostawieni w tyle": - Proszę się nie niepokoić. Będzie dobrze, przynoszę wam pokój, powodzenie i pomyślność (a w tym czasie jego ludzie mordują tych, co nie chcą wyznać jego reguł i zasad):-). Panie Piotrze, proszę przede wszystkim być sobą. Jest Pan autentyczny w tym i byłoby dobrze, gdyby Pan tego "nie sprzedał" temu światu, by tylko kochanym być, cenionym, wysławianym, uznanym i zaszczyconym:-). Bo jest Pan nadzieją dla tego miasta. Tak trzymać! - jak to mówią inni.
~Obywatel 15-01-2011 12:17
Gdzie są zapowiadane rozmowy M.Zawiły z wielkimi koncernami chcącymi inwestować w Jeleniej Górze i dać ludziom prace, którymi tak się chwalił przed wyborami? Gdzie jest prosektorium przedsiębiorczości nowych technologii? Widać że obecny prezydent kontynuuje strategię wyludniania i ubożenia Jeleniogórzan doprowadzając do coraz wyraźniejszych podziałów społecznych.
~George 15-01-2011 18:04
Jelenia Góra staje się miastem prowinconalnym. Ludzie przychodzi godzina 20, a na mieście nie ma nikogo, nic się nie dzieje. Ja nie wiem, ale panika ludzi zjada, zadnych imprez. Jedyne imprezy sa w supermarketach. To oczywiście żart, ale tylko tam życie sie toczy. Cos trzeba z tym zrobić, ale co? Ktoś ma jakieś pomysły na ożywienie tego miasta? George from JG
~ 15-01-2011 20:52
czcze gadanie....po co mówić o WKU? przecież to jest bez sensu.Program bardzo na siłę....a festiwal światła, który zaczął się wczoraj to nic nie znacząca impreza, promowana tylko w naszym mieście. Po co komu podświetlone bałwany???kicz za kiczem....bla bla bla bla....
~............ 15-01-2011 21:24
Cieplice... Nawet kina nie ma w tym "uzdrowisku"... "Park" ... ogołocony ze starych drzew... bez ławek... Ławki postawione na placu Piastowskim nie wiadomo po co, wciąż okupowane przez meneli... Teatrzyk ... dla dzieciaczków. "Przystań" ... organizuje imprezy dla trzydziestu osób, bo tylko tyle pomieści się w salce wynajmowanej w Politechnice, która zaanektowała jedyny obiekt godny uwagi w tej dzielnicy... Zaanektowała wyłącznie dla siebie... Mieszkańcy ani kuracjusze nie mogą go w środku zobaczyć, chyba, że w internecie, czyli tak jak Antarktydę, palcem po mapie...
~żorżeta 15-01-2011 21:35
politycy lokalni typu zawiła,myślą z reguły tylko o tym aby się"nachapać"a nie tam coś zdziałać,powalczyć o lepsze jutro dla miasta,porażka z wyborem zawilca.
~85 tyś 17-01-2011 9:36
Jelenia musi przejść chemioterapię inaczej będzie dalej niknąc w znaczeniu. Marka się liczy,imprezy o których wspomnieliście, to są masówki, miasto nie może zabawiać mieszkańców jak się to robi w cyrku. 1/ zasada czy ma ktoś władny wizję rozwoju miasta? 2/Jakie są cele strategiczne? 3/ Co z tą zasłoną dymną, która każe właśnie twierdzić,że jest dobrze, mimo,ze jest totalna improwizacja i brak wizji. Plakatów Zoomu nie ma,bo to taka sama mgła jak zawsze. Imprezy takie robi się głównie dla pobrania kasy na przedsięwzięcie, wiec dlatego słaba ich lanserka.Główna robota kończy się z chwilą otrzymania środków, a potem już jest atrapa i prowizoryczność.
~ 17-01-2011 13:43
pomysl dobry tylko rozmowcą redaktora jelonki powinien być 'ktoś'. Radny, prezydent, znany biznesmen.
~Chyczy 18-01-2011 15:41
Tak jest niestety i bedzie gorzej. Niedlugo bedziemy mieli tu drugie Gorlitz. Zadnych perspektyw dla ludzi z wyksztalceniem. Teatry ulicze i pokazy swiatla ............... POzdro Iwan
~----- &&&----- 23-02-2011 19:20
Szkoda gadac ,nasze miasto stacza się powoli na dno .... nic tu się nie dzieje , pracy zaczyna brakowac ... kultury też .... brak perspektyw ... brak słów !!!!
~xyz 10-03-2011 7:32
kiedy w tym roku beda teatry uliczne??? chcialabym juz teraz wiedziec zeby zaplanowac urlop i przyjechac do Jelonki
~Realista 20-03-2011 12:00
Cieplice przez Jelenią zostały dawno zepchnięte na dno.Brak tu wszelkiej organizacji.Ośrodek zdrowia -dobrze że teraz remontowany ale tam tylko lekarze I kontaktu gdzie dentysta? kardiolog ?laryngolog ?itd.itd Nie ma dojazdu swobodnego bo przecież większość Cieplic po drugiej stronie rzeki przez którą most/koło koścoła jest ale nie wiadomo dla kogo?/przejezdny kilkanaście km - koło cmentarza--czy to nie głupie? Szpital odebrano a w zamian nic--dlaczego??Co będzie z parkiem też??????? bo nie wiadomo czy vbędzie dostepnyjak dotychczasA do życia ludziom przede wszystkim potrzebna praca lekarz wychowanie dzieci równe drogi i chodniki i dopiero na końcu preferowane przez PO uciechy/ściezki rowerowe/ swiatełka a nawet orliki.Obiecane remonty zaraz są zapominane A WODNIK to lepiej o tych monopolis.nie wspominać.Tu nie ma żadnej spójności i nie widać czegokol.zrobionego dla ludzi
~ 24-03-2011 0:19
Co z tą Jelenią Górą. Na marginesie? jak to co ? - margines : ))) gadanie na czyny zamiencie...Już się ciesze : )))w końcu coś sie tutaj zmieni : )))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group