Niedziela, 11 kwietnia
Imieniny: Filipa, Leona
Czytających: 5144
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Co z rewitalizacją kamienic przy alei Wojska Polskiego?

Piątek, 12 sierpnia 2011, 8:40
Aktualizacja: 8:41
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Co z rewitalizacją kamienic przy alei Wojska Polskiego?
Fot. RED
Mieszkańcy al. Wojska Polskiego zastanawiają się, czy doczekają remontów zabytkowych kamienic, które z roku na rok są w coraz gorszym stanie. Nie wierzą w obietnice, ale samorządowcy tłumaczą, że podjęli stosowne działania.

Zatwierdzony został plan remontu budynków przy al. Wojska Polskiego, które są zapisane w rejestrze zabytków. – W materiałach planistycznych na przyszły rok na ten cel prezydent Jeleniej Góry określił 400 tys. zł. Tymczasem szukamy rozwiązań na rewitalizację całej al. Wojska Polskiego, wstępne materiały czyli diagnoza sytuacji oraz ocena stanu tych budynków i ich wieku została opracowana w poprzedniej kadencji, ale nie doszło do kontynuacji tego programu. Dlatego szukamy takich rozwiązań, by w końcu doprowadzić do rewitalizacji al. Wojska Polskiego budynków, które wymagają ochrony konserwatorskiej – mówi Zofia Czernow, wiceszefowa miasta.

Jednak mieszkańcy al. Wojska Polskiego obawiają się, że niebawem ich ulica całkowicie straci swój charakter. Jak mówią, wiele się tu w ciągu ostatnich lat zmieniło na niekorzyść. – Zamknięte zostały stacja paliw naprzeciwko teatru i kiosk naprzeciwko sądu. Teraz wycinane będą drzewa. W miejscu baraków po zespole adwokackim ma stanąć budynek. Początkowo planowano pięć kondygnacji, jednak po protestach mieszkańców, będą tylko trzy piętra. Podobnie jest z planowaną budową naprzeciwko urzędu miasta, gdzie miał stanąć nowoczesny obiekt. Liczymy na to, że nowe budynki będą miały podobną budowę, jak zabytkowe kamienice. Inaczej oszpecą ten piękny, mimo że zaniedbany zakątek śródmieścia – mówią członkowie Stowarzyszenia Miłośników Alei Wojska Polskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group