Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10173
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z remontem Wojska Polskiego?

Poniedziałek, 20 lipca 2020, 10:09
Aktualizacja: Środa, 22 lipca 2020, 6:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Co z remontem Wojska Polskiego?
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Nadal nie rozpoczęły się prace ziemne na alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. Aktualnie kończy się przebudowa strefy przy Teatrze Norwida. Kiedy wykonawca zacznie roboty na ulicy?

Zakłada się, że na al. Wojska Polskiego w czasie remontu ruch będzie się odbywał jednym pasem (jednokierunkowo), a w drugim kierunku zostanie dedykowany przejazd m.in. przez ul. Okrzei.

Przebudowa alei Wojska Polskiego obejmuje odcinek o długości ok. 1600 metrów (od skrzyżowania z ul. 1 Maja do skrzyżowania z ul. Matejki) oraz szeroki zakres robót, łącznie z oświetleniem energooszczędnym, a także przebudową strefy wejściowej do Teatru im. C. K. Norwida, która została już praktycznie wykonana. Zakładane jest m.in. odtworzenie szpaleru drzew, przebudowa doświetleń. W opisie przedmiotu zamówienia
wskazano minimalne szerokości jezdni i chodników, sposób oznaczenia tras dla rowerów i wiele innych szczegółów.

Kończy się pierwszy etap przebudowy alei Wojska Polskiego. Wykonawca przebudowuje wejście do Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, a w połowie przyszłego miesiąca prawdopodobnie wejdzie na prace ziemne na ulicy - poinformował Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Przypomnijmy, przetarg na remont alei Wojska Polskiego udało się rozstrzygnąć za czwartym podejściem. Zamówienie realizuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Kama" Ryszarda Rzońcy z Karkonoskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych (cena 12 335 406,00 zł). Pierwotnie Miasto Jelenia Góra zaplanowało na ten cel 4,9 mln zł, ale radni - na wniosek prezydenta - dwukrotnie zwiększyli środki - najpierw o 3,1 mln zł (co w sumie dało 8 mln zł.), a następnie o 4,5 mln zł, więc mieszkańcy zapłacą za inwestycję ponad 7,5 mln zł więcej, niż planowano.

Termin zakończenia robót określono w przetargu na 10 grudnia 2020 roku...

Zobacz także: Kontrowersje wokół przetargu

Twoja reakcja na artykuł?

22
33%
Cieszy
9
13%
Hahaha
2
3%
Nudzi
1
1%
Smuci
7
10%
Złości
26
39%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group