Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 3161
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z remontem dachu na zabobrzańskim pałacyku?

Piątek, 23 stycznia 2015, 7:34
Aktualizacja: Sobota, 24 stycznia 2015, 9:37
Autor: Angela
Jelenia Góra: Co z remontem dachu na zabobrzańskim pałacyku?
Fot. Angela
Takie pytanie zadają nasi Czytelnicy. – Remont miał się zakończyć w minionym roku, a tymczasem prace chyba wstrzymano i nic się tam nie dzieje – mówi pan Adam z Zabobrza. – Poza tym krążą informacje, że pałacyk ma być jednak sprzedany – dodaje. Prezydent Marcin Zawiła uspokaja, że zabytkowy obiekt zostanie w rękach miasta, a wykonawca – że remont zakończy się do kwietnia br.

Jak już pisaliśmy, remont dachu na zabobrzańskim pałacyku, który docelowo ma zostać zaadaptowany na centrum kultury, zlecono w sierpniu minionego roku. Początkowo nic nie wskazywało na szerszy zakres prac, dlatego wykonawca informował, że roboty zakończy przed zimą.

- Jednak podczas rozbierania kolejnych partii dachu odkrywaliśmy dodatkowe elementy, które trzeba wymienić, a których w projekcie remontu nie wzięto pod uwagę – wyjaśnia Jacek Wojciechowski, prezes zarządu firmy Przedsiębiorstwa Axyo.pl. – Nie można było tych dodatkowych prac wcześniej przewidzieć, bo dopiero po odkryciu dachu okazywało się, że część elementów jest spróchniała i nie nadaje się do użytku. Do zakończenia remontu zostało nam około 10 procent prac, w tym wieżyczka, ale obecnie wszystko zostały wstrzymane, bo czekamy na dokumentację, którą Miasto musi nam przygotować i przekazać – dodaje prezes J. Wojciechowski.

Co do planów sprzedaży pałacyku, prezydent Marcin Zawiła mówi, że takie pogłoski słyszał, ale takich zamiarów nie ma. – Ja stoję na stanowisku, że pałacyk powinien zostać w rękach miasta i służyć mieszkańcom. Ten zabytkowy obiekt doskonale sprawdzi się jako centrum kultury na Zabobrzu z prawdziwego zdarzenia, którego obecnie brakuje – dodaje prezydent.

Przypominamy, że obiekt został przejęty przez Miasto od Politechniki Wrocławskiej w 2011 roku. Docelowo – w najbliższych latach – ma tam powstać centrum kultury, do którego z tzw. blaszaka przy ul. Komedy-Trzcińskiego przeniesie się obecne ODK. Pałacyk wraz z parkiem powstał jako rezydencja przemysłowca z Raszyc Maxa Erfurta, a po 1945 roku pełnił różne funkcje (ostatnio mieścił się tu Zakład Badawczo-Wdrożeniowy Politechniki Wrocławskiej oraz biblioteka).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group