Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 8384
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z drzewami nad Młynówką?

Piątek, 19 marca 2021, 6:04
Autor: WAC
Jelenia Góra: Co z drzewami nad Młynówką?
Fot. WAC
Z prośbą o zajęcie się sprawą ewentualnej wycinki drzew na placu pomiędzy ulicami Kilińskiego, a Czeczota, na którym według zapowiedzi ma powstać Osiedle Młynówka zwróciła się do naszej redakcji pani Danuta.
Z oznaczeń jakie są widoczne na ich pniach można wnioskować, że wszystkie drzewa są przeznaczone do wycinki, nawet te nad samą Młynówką oraz inne na obrzeżach - mówi nasza Czytelniczka. - Ktoś, kilka dni temu w ramach protestu założył na drzewa białe opaski z napisami "Chcę tu rosnąć, to jest moje miejsce". Wkrótce one zniknęły, ale ten gest chwyta za serce. Czy naprawdę trzeba wszystkie te drzewa wycinać, czy tych nad brzegiem i skrajnych nie można by oszczędzić, pozostawić?

Jak wyjaśnia Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze obawy naszej Czytelniczki są nieco przedwczesne.

W Urzędzie Miasta w tej chwili nie ma nawet wniosku o wycinkę drzew na tym terenie, więc ten problem na dziś nie istnieje - informuje C. Wiklik. - Znaki na drzewach oznaczają na obecnym etapie tyle tylko, że takie drzewa są przewidziane do inwentaryzacji dendrologicznej. Temat zaistnieje, ewentualnie jeśli po inwentaryzacji i wycenie właściciel terenu na wycinkę się jednak zdecyduje. Większość z tych drzew rośnie na granicy działki, więc z pewnością w tym obszarze nie powstanie budynek, może co najwyżej płot, czy kawałek parkingu, więc właściciel terenu pewnie będzie kalkulował, czy mu się opłaca ponosić koszty kilkunastu,bądź kilkudziesięciu tysięcy złotych za wycięcie drzew na skraju działki - dodaje rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

4
6%
Cieszy
19
30%
Hahaha
1
2%
Nudzi
4
6%
Smuci
10
16%
Złości
25
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group