Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8494
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Co w futbolowej trawie piszczy?

Poniedziałek, 7 lipca 2008, 17:24
Aktualizacja: 17:43
Autor: JEN
Już w połowie lipca rozpoczną się przygotowania drużyn piłki nożnej do nowego sezonu 2008/09. Tymczasem nienajlepiej dzieje się w Karkonoszach, które tak udanie debiutowały w rozgrywkach dolnośląskiej IV ligi w ubiegłym sezonie. Ponadto podamy garść innych futbolowych informacji

Dobierają się do Karkonoszy

Do zarządu MKS Karkonosze dzwonił kierownik klubu Wulkan Wrocław (beniaminek nowej III ligi) prosząc o pozwolenie na udział w treningach wrocławskiej drużyny dwóch zawodników naszego klubu: Macieja Wojtasa i Tobiasza Kuźniewskiego. Ten ostatni będzie kończył studia w stolicy Dolnego Śląska i raczej odejdzie z Jeleniej Góry. M. Wojtas też nie chce już grać w Karkonoszach i chce uczyć się we Wrocławiu.

Prezes naszego klubu – Tadeusz Duda powiedział, że poprosić o to muszą sami zawodnicy na pierwszym treningu drużyny, czyli 14 lipca. Ponadto tego dnia okaże się jak wygląda sytuacja kadrowa Karkonoszy, bo niewykluczone, że inni zawodnicy też będą chcieli odejść z klubu. – Czarno to widzę. Z zarządu klubu odeszli: Piotr Kuban, Tomasz Kocioła i Andrzej Niemiec. Zostałem sam z Bogusławem Kempińskim. Nie widzę konkretnego zainteresowania naszym klubem ze strony miasta, więc odchodzę i na pewno w najbliższym czasie złożę rezygnację z funkcji prezesa – powiedział T. Duda.

Niewesoło więc wygląda sytuacja Karkonoszy a 18 i 19 lipca zaplanowano pierwsze sparingi z Kuźnią Jawor i Motobi Kąty Wrocławskie, tym bardziej że w Aberdeen (Szkocja) przebywa na tygodniowym szkoleniu, zorganizowanym przez UEFA, trener Karkonoszy – Leszek Dulat. Wyniesiona z tego szkolenia wiedza i obserwacje pozwolą mu zapewne pomyślnie zdać państwowy egzamin, dzięki czemu zostanie trenerem piłki nożnej I klasy.

Pozostanie w Jeleniej Górze po powrocie ze Szkocji, tym bardziej że dobrze się wiedzie tym, którzy opuścili nasze miasto. Tomasz Malinowski awansował do nowej II ligi, grając w Kotwicy Kołobrzeg, prowadzonej przez byłego szkoleniowca Karkonoszy – Tomasza Arteniuka. Obydwu lepiej służy klimat nadmorski niż podgórski

Wędrówka po klubach

Tymczasem wychowankowie i byli zawodnicy Karkonoszy „poszukają chleba” w innych klubach. Po udanych testach w Miedzi Legnica (beniaminek II ligi) jest Krzysztof Józefiak, który grał też w Łużycach Lubań, a ostatnio we Włókniarzu Mirsk. Zagrał już „połówkę” w sparringu Miedzi z Wulkanem Wrocław, gdzie z kolei gra wychowanek Karkonoszy – Tomasz Horwat, studiujący w stolicy Dolnego Śląska.

Adam Jaworski (grał jesienią w Karkonoszach) wylądował w Gelb-Weiß Görlitz. Przed przyjściem do Karkonoszy występował w Bischofswerdaer FV 08, a ubiegły sezon zakończył w wiosennej rundzie w niewielkim przygranicznym klubie niemieckim. Gelb-Weiß Görlitz występuje w Landeslidze (6 liga – odpowiadająca mniej więcej naszej okręgówce) i jest to już jakiś poziom. Jednak wielu piłkarzy z przygranicznych klubów woli grać w jeszcze niższych ligach niemieckich, bo mają zapewnioną pracę, a za grę w klubie dostają dodatkowe pieniądze. Są ponadto gwiazdami w takich zespołach i często dostają za koszulkę „napiwki” od kibiców, jak im się uda jakiś mecz.

Tanie ME U19

Już 14 lipca rozpoczną się w Czechach mistrzostwa Europy U19 w piłce nożnej juniorów, czyli futbolistów do lat 19. trzy mecze odbęda się w oddalonym o zaledwie 50 km Jabloncu.
Będzie to mecz otwarcia 14 lipca: Czechy – Anglia o godz. 17.30, 17 lipca: Anglia - Włochy o godz. 20. i 26 lipca mecz finałowy o godz. 19.
Młodzież do lat 15 nie płaci za wstęp, a pozostali tylko 50 koron, czyli około 7 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
396
Tak
11%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group