Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 2791
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co na byłym parkingu na Zabobrzu?

Piątek, 30 września 2016, 7:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 października 2016, 16:50
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Co na byłym parkingu na Zabobrzu?
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Takie pytanie zadali nam Czytelnicy, którzy obserwują prace budowlane na byłym parkingu strzeżonym przy ul. Sygietyńskiego w Jeleniej Górze. – Zgodnie z planem zagospodarowania i wymogami umowy z Urzędem Miasta w Jeleniej Górze, budujemy dwukondygnacyjny obiekt usługowy o powierzchni 3,5 tys. mkw.– wyjaśnia Dariusz Krysiak, inwestor.

Teren byłego parkingu strzeżonego inwestor Dariusz Krysiak kupił w drodze przetargu od Miasta w 2015 roku. – Początkowo prowadziliśmy w tym miejscu strzeżony parking, a w tzw. międzyczasie prowadziliśmy rozmowy z potencjalnymi najemcami obiektu wielkopowierzchniowego, który zgodnie z zapisami umowy z Urzędem Miasta w Jeleniej Górze musi powstać w okresie pięciu lat od zakupu działki – wyjaśnia Dariusz Krysiak. – Jeśli nie wybudowalibyśmy takiego obiektu, musielibyśmy zapłacić kary – dodaje przedsiębiorca.

Obecnie inwestor znalazł już głównego najemcę całej powierzchni na parterze obiektu i podpisał 30-letnią umowę dzierżawy z przedstawicielem niemieckiej sieci sklepów spożywczych Aldi.

– Teraz prowadzimy zarówno budowę obiektu, jak i rozmowy z kolejnymi najemcami powierzchni na pierwszym i drugim piętrze, gdzie mamy po około 1400 mkw. – wyjaśnia Dariusz Krysiak. – Mamy kilka koncepcji na zapełnienie tego miejsca. Możemy go wynająć jednemu dużemu najemcy lub podzielić na kilkanaście mniejszych lokali usługowo-biurowych. Jedną z rozmów prowadzimy z prywatnym przedszkolem z regionu, które chciałoby tu otworzyć placówkę tematyczną dla 250 przedszkolaków. Mamy możliwość i miejsce na wybudowanie placów zabaw i infrastruktury potrzebnej do tego typu prowadzenia działalności, ale rozmowy są w toku. Już teraz dzwonią do nas przedsiębiorcy prowadzący mniejsze działalności typu: fryzjerzy, projektanci, graficy informatycy, itp. i pytają o możliwość dzierżawy, nad czym też się zastanawiamy – dodaje Dariusz Krysiak.

Na placu budowy około 25 pracowników stawia fundamenty obiektu, który ma być gotowy w przyszłym roku. - Do końca tego roku chcemy postawić budynek w stanie surowym, a roku kolejnym zrobimy zadaszenie, stolarkę okienną i drzwiową, a także miejsca parkingowe i zagospodarowanie terenu. Umowny termin oddania obiektu do użytkowania najemcy to listopad 2017 roku – wymienia inwestor.

Dariusz Krysiak to jeleniogórzanin, który prowadzi swoją firmą od 2006 roku. Od początku zajmował się sprzedażą i montażem prefabrykowanych konstrukcji dachowych (tzw. wiązary kratowe). Od minionego roku rozszerzył działalność o budownictwo mieszkaniowe i usługowe. W przyszłości ma plany budowy zamkniętego osiedla mieszkalnego niedaleko centrum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group