Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 6274
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Co krok Mikołaj nad Jedlicą

Poniedziałek, 22 grudnia 2008, 17:54
Aktualizacja: 0:05
Autor: Ania
Kowary: Co krok Mikołaj nad Jedlicą
Fot. Ania
Z ogromną pompą odbyło się w niedzielę otwarcie sezonu zimowego w Kowarach. Z tej okazji Kowarzanie bawili się na placu przy ulicy Jagiellończyka. Zabawa była tym weselsza, że jej uczestnikom towarzyszyła ekipa Świętych Mikołajów.

Inauguracją sezonu był bieg, propagujący ducha sportowego wśród mieszkańców Kowar. Następnie na wszystkich czekało wspólne kolędowanie, konkursy i zabawy, koncert zespołu muzycznego Filharmonii Dolnośląskiej i wiele innych atrakcji. Największą frajdę miały dzieci dla których przygotowano wyjątkowe przedstawienie pod tytułem „Gdzie jesteś Święty Mikołaju”. Niezwykłą radość sprawiło im także samo przybycie Mikołajów, na widok bryczki dzieciaki uciekły spod sceny ku nadjeżdżającym świętym.

Świetnie bawili się także dorośli kowarzanie. Hitem okazał się sam burmistrz, który w tym dniu piekł kiełbaski dla mieszkańców

-Początkowo planowaliśmy sprowadzić jednego Mikołaja, ale udało się zorganizować prawdziwy zjazd Mikołajów – powiedziała Małgorzata Krysiak, dyrektor szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach i współorganizatorka uroczystości, jako członek Stowarzyszenia „Eurojedynka”.

- W organizację imprezy włączyli się także Urząd Miejski w Kowarach i Miejski Ośrodek Kultury – Tego typu imprezy zawsze są mile widziane w naszym mieście, zresztą chyba jak w każdym. Jest to jedna z wielu okazji, kiedy dzieci mają prawdziwą frajdę zorganizowaną przez włodarzy miasta – powiedział Jacek, mieszkaniec Kowar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group