Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 8144
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Kraj: Co dalej z piłkarskim sezonem 2019/2020?

Sobota, 11 kwietnia 2020, 13:33
Aktualizacja: 13:35
Autor: MDvR
Jelenia Góra/Kraj: Co dalej z piłkarskim sezonem 2019/2020?
Fot. archiwum
Za nami wideokonferencja członków zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. W czwartek, 9 kwietnia sternicy polskiej centrali futbolowej dyskutowali na temat najbliższej przyszłości wciąż trwającego, choć zawieszonego sezonu 2019/2020.
Oczywiście, dyskutowaliśmy też nad tym, co dalej z rozgrywkami niższych klas. Nie jest łatwo, tam jest problem z badaniami lekarskimi, które obowiązują tylko do końca czerwca. Czy kluby podołają temu problemowi, nie wiadomo. Decyzje odnośnie lig amatorskich podejmiemy pod koniec kwietnia – powiedział na łamach portalu sport.interia.pl Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Prawdopodobnie Polski Związek Piłki Nożnej podejmie decyzje o losach najwyższych klas rozgrywkowych – do III ligi włącznie. Macierzyste, czyli wojewódzkie związki piłki nożnej zadecydują z kolei o przyszłości niższych lig. Na to czekają nasi czwartoligowcy, jak również reprezentanci klasy okręgowej oraz klas A i B. – Nie oczekuję od PZPN decyzji dotyczących niższych lig, ani też żadnych koncepcji. Od tego jesteśmy my w wojewódzkich związkach. 15 kwietnia mamy swoją wideokonferencję, jakiś model wypracujemy – wyznał z kolei portalowi sportdziennik.com Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Jak informuje z kolei portal Dolfutbol.pl prawdopodobnie to jednak same kluby będą miały znaczący głos w tej sprawie. Nie jest wykluczone bowiem, że DZPN przeprowadzi wśród klubów ankietę na temat sposobu zakończenia sezonu. Jak wiemy, najczęściej mówi się o trzech wariantach: anulowanie wyników, awanse i spadki według bieżących tabel oraz awanse, ale bez spadków. Czy taka ankieta zostanie przeprowadzona, a jeśli tak – czy będzie wiążąca dla włodarzy DZPN, czy tylko będzie głosem doradczym, przekonamy się nie wcześniej niż pod koniec kwietnia.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
4
44%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1194
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group