Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9729
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cmentarzysko drzew

Piątek, 15 marca 2019, 6:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 marca 2019, 6:30
Autor: WAC
Jelenia Góra: Cmentarzysko drzew
Fot. czytelnik
Z prośbą o interwencję do naszej redakcji w sprawie powalonych drzew, tarasujących ścieżki spacerowe i rowerowe w pobliżu osadnika przy ul. Mickiewicza zwrócił się pan Tomasz.
Kiedy odpowiednie służby się tym zajmą, bo to skandal, że tak wyglądają ścieżki w mieście, które chce uchodzić za rowerową stolicę Polski – mówi nasz Czytelnik. - Nie da się tamtędy spokojnie jechać, trzeba zsiadać z roweru i kombinować, a przebiega tam czarny szlak turystyczny.

Ostatnie wichury poczyniły spore spustoszenia w drzewostanie na terenach leśnych w granicach Jeleniej Góry. Tylko w lasach komunalnych o powierzchni 500 hektarów zostało powalonych około 300 drzew. Najwięcej w pobliżu Cmentarza Komunalnego przy ul. Krośnieńskiej oraz na Wzgórzu Gapy.

Teren, o który pyta nasz Czytelnik jest własnością Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Jak zapewnia leśniczy Dariusz Łągiewka z Oddziału Zamiejscowego KOWR w Rakowicach Wielkich - powalone drzewa w pobliżu osadnika przy ul. Mickiewicza zostaną wkrótce uprzątnięte.

Firma, z którą mamy podpisaną umowę na tego typu prace, ma do wykonania jeszcze zlecenie na terenie gminy Mysłakowice, jednak już w przyszłym tygodniu przystąpimy do wyceny zakresu koniecznych robót i ich realizacji, aby szlaki i ścieżki w rejonie ul. Mickiewicza jak najszybciej były drożne - mówi Dariusz Łągiewka.

Twoja reakcja na artykuł?

29
59%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
3
6%
Smuci
9
18%
Złości
6
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
744
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group