Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6167
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Ciężka zima na peryferiach

Niedziela, 14 lutego 2010, 8:48
Aktualizacja: 8:48
Autor: TEJO
REGION: Ciężka zima na peryferiach
Fot. Archiwum Czytelnika
Kto narzeka na trudne warunki jazdy w centrum miasta i na osiedlowych uliczkach, nie zdaje sobie sprawy, że te niedogodności to nic w porównaniu z tym, co dzieje się na peryferyjnych drogach Jeleniej Góry. I to tych, po których kursują autobusy miejskie.

Nie do pozazdroszczenia sceny miały miejsce wczoraj na drodze w Michałowicach. Ich świadkiem był nasz Czytelnik (dane do wiadomości redakcji), który akurat tamtędy przejeżdżał. Droga jest co prawda odśnieżana, ale – gromadzące się na poboczach pryzmy śniegu tak bardzo ograniczyły jej szerokość, że mijanki są utrudnione, a czasem wręcz niemożliwe.

Skutki? – Kierowca „piętnastki”, aby uniknąć kolizji z jadącym pod górę busem zjechał z drogi w stronę lasu i utknął w śnieżnej bandzie. Musiała go wyciągać specjalistyczna pomoc drogowa – pisze do nas Internauta.

Choć opady w ostatnich dniach były niewielkie, ciężko minąć się nawet dwóm małym samochodom osobowym. Holownik, który ściągał autobus, musiał co jakiś czas zatrzymywać się, aby przepuścić jadące w przeciwnym kierunku auta. – Problem w tym, że zalegające błoto pośniegowe nie zawsze pozwala na szybkie zatrzymanie się. Jadąc wolniutko, z prędkości 30km/h z góry, potrzeba około 50 metrów, aby stanąć – czytamy w mailu od Czytelnika.

Najgorzej jest na zakrętach, których tu wiele - ograniczają one widoczność i zdarza się wiele zaskakujących sytuacji, których grozę zwiększają przepaście bez żadnych barierek ochronnych.

Nasz Czytelnik mieszka w Michałowicach i sam wielokrotnie widział kolizje, pomagał wyciągać auta ze śnieżnych pryzm. Nie tylko on apeluje do drogowców o usunięcie śniegu z poboczy. Wciąż powiększające się bandy śnieżne mogą przyczynić się do tragedii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group