Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5162
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ciepło w schronisku, także dzięki jeleniogórzanom

Piątek, 13 grudnia 2019, 9:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 grudnia 2019, 6:35
Autor: MPGK
Jelenia Góra: Ciepło w schronisku, także dzięki jeleniogórzanom
Fot. MPGK
– Robimy wszystko, by psom i kotom było u nas jak najlepiej – mówi Anna Nikołajuk, kierownik jeleniogórskiego schroniska dla małych zwierząt, działającego w ramach MPGK. – Każdy pies ma swój boks oraz wyścieloną kołderkami i kocykami budę . Kołderek mamy zresztą już tyle, że więcej nam nie potrzeba. Wszystko dzięki jeleniogórzanom.

Dzięki hojności mieszkańców miasta i regionu schronisko zgromadziło dużą ilość bardzo dobrego jakościowo pożywienia dla zwierząt. Psy mogą liczyć także na ciepłe posiłki - ważne jest to zwłaszcza dla zwierząt starszych i schorowanych.

W schronisku w tym roku wylano w boksach 20 nowych posadzek, utwardzonych specjalnymi zaprawami. Trzy boksy posiadają pokrywą żywiczną.

W przyszłym roku zmodernizujemy kolejne posadzki oraz boksy i dokończymy wymianę pokryć dachowych w boksach - mówi Anna Nikołajuk. - To zadanie zaczniemy realizować już w najbliższych dniach.

Obecnie w schronisku przebywają 44 pieski i sześć kotów. Co ciekawe, kotów w tym roku przyjęto ponad 230 i niemal wszystkie znalazły nowych właścicieli! Bardzo skutecznie pracownicy schroniska zabiegają także o adopcje psów,. W tym roku znaleziono dla nich już około 270 nowych domów.

Twoja reakcja na artykuł?

34
97%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group