Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6050
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ciepliczanie po Opłatku Ekumenicznym

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 19 grudnia 2016, 8:25
Aktualizacja: Wtorek, 20 grudnia 2016, 8:04
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. AP
Na Placu Piastowskim przed budynkiem Politechniki Wrocławskiej już po raz 16. mieszkańcy spotkali się na Opłatku Ekumenicznym organizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Cieplic.

Wzięli w nim udział przedstawiciele duchowieństwa: ks. Józef Stec - proboszcz parafii Matki Bożej Miłosierdzia, o. Stefan Wojda - proboszcz wspólnoty zakonnej parafii św. Jana Chrzciciela, ks. Jan Bielniak - proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Był senator Krzysztof Mróz, przedstawiciele Miasta - zastępca prezydenta Piotr Paczóski , przewodniczący Rady Miejskiej - Leszek Wrotniewski, radni: Zbigniew Ładziński, Alicja Szklarska, Anna Bałkowska, Ireneusz Łojek, a także radni Rady Jednostki Pomocniczej Uzdrowisko Cieplice, przedstawiciele Stowarzyszenia „Goduszyn”, Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa, mieszkańcy Cieplic oraz kuracjusze.

Na początek sobotniego (17.12) spotkania wszystkich obecnych przywitała Alicja Szklarska, a następnie swoje talenty zaprezentowały dzieci z cieplickich przedszkoli: „Zaczarowany Parasol", Miejskiego Przedszkola Integracyjnego Nr 14 oraz Miejskiego Przedszkola Nr 10. Dzieci pięknie zaśpiewały polskie kolędy i pastorałki, przez co wszystkim zebranym udzielił się świąteczny nastrój. W najważniejszej części uroczystości zebrani przedstawiciele władz kościelnych, wygłosili Słowo Boże i udzielili błogosławieństwa zebranym. Następnie członkowie Stowarzyszenia rozdali opłatki, którymi wszyscy się łamali, składając sobie życzenia.

W imieniu Stowarzyszenia Miłośników Cieplic Alicja Szklarka złożyła życzenia świąteczne i zaprosiła na gorący poczęstunek, przygotowany przez organizatorów i sponsorów uroczystości. Stowarzyszenie gorąco dziękuje uczestnikom, artystom i sponsorom (Urzędowi Miasta Jelenia Góra, Uzdrowisko Cieplice, Hotel „Cieplice”, Sanatorium MSWiA „Agat”).

- Życzymy zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia – mówiła radna Alicja Szklarska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ksawercia 19-12-2016 11:40
Apeluję do ks.Józefa Steca (którego cenię znam osobiście) i innych duchownych, by przemówili do senatora Mroza, posłów PiS-u; Marzeny Machałek, Lipińskiego oraz innych członków PiS, aby zeszli ze złej drogi jaką wiedzie cały pisowski lud, zły partyjny pasterz -Jarosław Kaczyński. Niech ten złośliwy zakompleksiony polityk nie dzieli za pomocą posłów swojej partii tysiące wiernych -też Polaków. Dlatego nie chciałam w tym roku być razem z tymi, którzy dzielą Polskę i niszczą z trudem od 27 lat budowaną demokrację. Liczę na Wasz głos - drodzy duszpasterze -w obronie ładu społecznego i demokracji. Szczęść Boże!
~max 19-12-2016 13:34
Apeluję do ludzi ze zdrowym rozsądkiem aby przestali chodzić do kościoła i karmić tych pasożytów !
Kamila 19-12-2016 14:26
Ksawercia - co masz na myśli mówiąc, że niszczą demokrację? Max - czym wg Ciebie jest pasożyt?
~max 19-12-2016 16:08
Kamilo, kto pyta nie błądzi - ale jeszcze lepiej jest zacząć myśleć samemu. Ponadto słowo pasożyt nie jest wyrazem obcojęzycznym trudnym do zrozumienia bądź interpretacji.
~!@#$%^&* 19-12-2016 20:16
Kodziarstwo oszalałe, nawet nie uszanuje dzieci i tradycyjnego opłątka:O:O Również tu musicie swoja żółć wylewać? Piękna uroczystość, kochane dzieciaczki! Życzę spokojnych i rodzinnych świąt!
~ 19-12-2016 20:21
Nie stanęłabym koło Mroza, który w trybach senackiej maszynki do głosowania łamie Konstytucję.
kazimierzp 19-12-2016 20:50
Takie uroczystości nie powinny dzielić, powinny łączyć i pokazywać, że w atmosferze świąt Bożego Narodzenia te wszystkie doczesne problemy są niczym... Cóż, każdy jednak jest ułomną istotą żyjącą tym co nas dzisiaj otacza. Kiedy też oglądam różne zdjęcia, z różnych spotkań, uroczystości to zacząłem dzielić ludzi na takich: - którzy działają na rzecz innych, nie oczekują poklasku, nie lubią blichtru , nie pchają się na widok kamer, po prostu kochają ludzi i chcą na ich rzecz działać! - druga grupa to taka którzy pomagają, ale starają się aby kamery to widziały i pokazywały jacy są wspaniali! Oni kochają też siebie. - trzecia grupa to tacy co nie robią nic dla innych, ale podczepiają się do różnych zdarzeń, starają się sprawiać wrażenie wielkich, a tak naprawdę kochają tylko siebie!
~AD966 19-12-2016 22:11
To było spotkanie nie Ekumeniczne . Zabraklo /bojkot?/ przedstawicieli wspólnot Chrześcijańskich prawoslawnych,luterańskich,ewangelicznych.Spotkanie podparte partyjką pis i tak pis stał sie klerykalny lub krk partyjny.
~janosik 19-12-2016 22:39
Co za zaKODowane ,puste łby.Nie potrafią uszanować tak pięknej uroczystości.
Kamila 20-12-2016 7:13
Max- Ano mysle sama, stad moje pytanie. Bo widzisz, "oczywista" definicja pasozyta, ktora ja znam, zupelnie nie odpowiada ludziom, o ktorych piszemy. Stad pytam o Twoja definicje, bo moze twoja bedzie pasowac. Czemu nie mozesz po prostu odpowiedziec?
~heretyk 20-12-2016 18:32
Typowy pasożyt to KLER !!
~Tuiteraz 21-12-2016 21:41
Tak jak w zeszłym roku zabłysła swoją elokwencją prowadząca radna Pani A.SZ. Jeżeli tacy ludzie mnie reprezentują to mogę spać spokojnie.
~jagusia 26-12-2016 16:43
Pani Alicja to kobieta o wielkim sercu jako ciepliczanka a też jako radna pomogla wielu ludziom i nie odgania nikogo na mieście nawet jak idzie na zakupy albo do kościoła tez widziałam ją jak uprawiała ogrudek przed domem i sadzi kwiaty ze swoim mężem Urządzali mikołaja dl;a dzieci z Cieplic i chodzi do swietlicy w kosciele To jest dobry czlowiek
~Wrocławianka72 26-12-2016 23:15
Nie rozumiem związku pomiędzy tytułem i treścią artykułu: na czy polegał ekumeniczny charakter tego spotkania opłatkowego, skoro brali w nim udział jedynie przedstawiciele Kościoła Katolickiego? Czyżby słowo "ekumenizm" w Jeleniej Górze-Cieplicach miało jakieś inne znaczenie od powszechnie znanego? Autorowi tekstu polecam stronę http://www.ekumenizm.pl. Może warto znać znaczenie słów, którymi się posługujemy?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group