Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 9737
Zalogowanych: 75
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cieplicki Festiwal Organowy i Dariusz Hajdukiewicz

Poniedziałek, 25 lipca 2016, 13:24
Aktualizacja: 13:29
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Cieplicki Festiwal Organowy i Dariusz Hajdukiewicz
Fot. Robert Czepielewski
Kolejnym artystą, który wystąpił przed licznie przybyłymi melomanami w kościele ewangelickim w Cieplicach był Dariusz Hajdukiewicz, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie organów u prof. Marii Terleckiej. Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej królowała muzyka baroku, na drugą złożyły się dzieła kompozytorów romantycznych.

Dariusz Hajdukiewicz zapytany, dlaczego akurat wybrał romantyków odpowiedział, że to nie przypadek. - Cieplickie organy posiadają przepiękne głosy typu romantycznego, więc chciałem wykorzystać ich walory, by przedstawić twórczość kompozytorów romantycznych, w tym dwóch bardzo mało znanych twórców: Theodora Salome i Ernesta Grosjeana.

Zgromadzeni na koncercie wielbiciele muzyki organowej nagrodzili artystę burzliwymi oklaskami, zapraszając go do bisu, podczas którego wykonał utwór E. Grosjeana "Marsz".

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Kiedy ostatni raz jechałeś/aś pociągiem?

Oddanych
głosów
727
Kilka dni temu (jeżdżę regularnie)
14%
Miesiąc temu (jeżdżę od czasu do czasu)
31%
Nie pamiątem (jeżdżę samochodem)
50%
Wolę autobus
5%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Dlaczego Właściwie Izrael walczy z Palestyną?
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Inne wydarzenia
Odkryli karty. Tak wygląda cała trasa
 
Aktualności
Dworzec w Miłkowie znów żyje
 
Aktualności
Święto Rodzin Zastępczych na Wzgórzu Kościuszki
 
Aktualności
Pokolenia razem na szkolnym jubileuszu
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group