Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 6971
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ciepliccy wandale nie mają wakacji!

Sobota, 11 lipca 2009, 8:30
Aktualizacja: 8:43
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ciepliccy wandale nie mają wakacji!
Fot. TEJO
– Ręce opadają! – denerwuje się Robert Moskwa z zarządu Uzdrowiska Cieplice. Zamontowana kilka tygodni temu pijalnia „Gorąca Nimfa” już została uszkodzona przez złomiarzy. Znów dali o sobie znać chuligani pseudo–grafficiarze, którzy zniszczyli elewacje kilku obiektów na terenie uzdrowiska.

Wandali złomiarzy skusiły kraniki na fotokomórkę, które zamontowano przy cokole Nimfy. – Nie minął miesiąc od instalacji całości, a już jeden z kraników nie działa: uszkodzona jest jedna fotokomórka. Całkowicie została wepchnięta w konstrukcję fontanny – mówi Robert Moskwa. Uszkodzono też pozostałe zlewki. Ktoś chciał je wyrwać i sprzedać na złom. Nie udało się, ale woda ciecze z nich teraz również przy mocowaniu. – Przez tak bezmyślny wandalizm ręce nam po prostu opadają – denerwuje się R. Moskwa.

Uszkodzona pijalnia to nie jedyna sprawka cieplickiej hołoty chuliganów. Któryś z nich zniszczył sprejem tablicę przy pomniku Mieczy Piastowskich dłuta Mariana Szymanika. „Ofiarą” wandali padła też elewacja Pawilonu Lalka oraz świeżo odmalowana trafostacja.

Władze uzdrowiska są bezradne. Cierpi też wizerunek miasta. Pomazanym przez wandali Cieplicom daleko do „image” europejskich kurortów, choć to przecież jedno z najważniejszych uzdrowisk w tej części naszego kontynentu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1196
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group