Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7666
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ciepliccy radni z pytaniami do „Wodnika”

Środa, 26 października 2016, 9:01
Aktualizacja: Czwartek, 27 października 2016, 7:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ciepliccy radni z pytaniami do „Wodnika”
Fot. Przemek Kaczałko
Rada Jednostki Pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice” zebrała się wczoraj (25.10) na XV sesji, aby zadać pytania i rozwiać wątpliwości dotyczące odprowadzania wody deszczowej do kanalizacji sanitarnej. W spotkaniu wziął udział prezes spółki „Wodnik”, który wyjaśnił z pomocą pracowników wszelkie niejasności.

Jak się okazało, właściciele domków jednorodzinnych nie mają obowiązku wpinania się w instalacje odprowadzające wody deszczowe. - W końcu pierwszy raz ktoś zdefiniował jaki jest problem. On nie dotyczy domków jednorodzinnych – dziwię się, że ten problem został wyjaśniony dopiero na poziomie Rady Jednostki Pomocniczej – powiedział Leszek Malinowski, przewodniczący cieplickiej Rady, który podczas sesji zaprezentował na slajdach możliwe rozwiązania w tym zakresie.

Mieszkańcy niekiedy nie wiedzą, że mają wpiętą kanalizację deszczową do sanitarnej, czasami boją się przyznać, a teraz mają prostą ścieżkę dostępu – jak ten problem rozwiązać. Problem jest po stronie wspólnot, a nie po stronie właścicieli domków jednorodzinnych – stwierdził L. Malinowski.

Jak poinformował przy okazji prezes spółki „Wodnik” Wojciech Jastrzębski, abolicja zostanie najprawdopodobniej przedłużona po raz czwarty. Obecnie można się zgłaszać w celu sprawdzenia, czy deszczówka jest prawidłowo podłączona do końca grudnia 2016 r., ale ten okres zostanie wydłużony do czerwca 2017 r.

Dzisiaj podczas posiedzenia Komisji Statutowo-Organizacyjnej Rady Miejskiej Jeleniej Góry odbędzie się dyskusja nad pomysłami zmian w statucie Rady Jednostki Pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group