Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10398
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ciemna strona Uzdrowiska Cieplice

Wtorek, 12 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 15:50
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Uliczni żebracy przeszkadzają kuracjuszom.

– To nie do pomyślenia, aby nie można było normalnie przejść przez centrum Cieplic, bez zaczepienia przez narkomanów czy żebraków. Dlaczego służby miejskie ich nie przeganiają. Przyjechaliśmy tutaj odpocząć i nie chcemy być nagabywani przez tych ludzi – narzekają ciepliccy kuracjusze

Do uzdrowisk w Cieplicach przyjeżdża wielu kuracjuszy z Polski i zagranicy. Wszyscy cenią wysoką jakość wykonywanych zabiegów i chętnie tutaj wracają lub też polecają to miejsce znajomym. Niestety, wśród tych wszystkich pozytywnych opinii, zdarzają się także narzekania. Nie można spokojnie przejść przez główny plac Cieplic oraz przez park. Przechodnie są tam zaczepiani przez żebrzących o pieniądze narkomanów i pijaków.
– Cieplice to piękne miejsce, zabiegi w uzdrowisku są naprawdę na wysokim poziomie. Centrum turystyczne działa bardzo dobrze i wielu rzeczy mogłem się tutaj dowiedzieć. Chętnie mogę ten teren polecać znajomym, ale ogromnym defektem jest plaga narkomanów, którzy po kilka razy dziennie zaczepiają ludzi w centrum miasta – mówi Andrzej Grzegorczyk z Warszawy. – Zostaliśmy zaczepieni przez jednego człowieka, daliśmy pieniądze,a wieczorem zobaczyliśmy, jak leży pijany na murku – opowiadają Lotar i Hildegard Bednarkowie z Niemiec.
– To rzeczywiście duży problem. Staramy się reagować, ale narkomani odchodzą i zaraz wracają – mówi Roman Jałako, prezes uzdrowiska.
Kłopot z żebrzącymi mają też pracownicy pobliskich kawiarni, sklepów i restauracji. Codziennie muszą przeganiać nieproszonych gości, którzy przeszkadzają turystom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
88
Nigdy
25%
Rzadko
45%
Czasami
16%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group