Czytających: 9573

Janowice Wielkie: Ciekawe starcie w Janowicach Wielkich

Poniedziałek, 3 maja 2021, 8:34
Aktualizacja: 8:46
W konfrontacji Rudaw Janowice Wielkie z WKS-em Pilchowice emocji nie brakowało. Miejscowi szybko strzelili liderowi dwa gole, ale po końcowym gwizdku to goście cieszyli się z trzech punktów.

Już w 8. minucie prowadzenie Rudawom dał Mateusz Młodziński, a 6 minut później było 2:0, gdy na listę strzelców wpisał się Krzysztof Sadowski. Mocny początek gospodarzy podziałał na lidera jak kubeł zimnej wody i i przed przerwą zdołali zdobyć bramkę kontaktową za sprawą Krzysztofa Michalaka. Tuż po zmianie stron trwała wymiana ciosów, ale skutecznością wykazali się przyjezdni. Mimo kilku dogodnych okazji na podwyższenie prowadzenia, janowiczanie mieli rozregulowane celowniki, co zemściło się pod ich bramką. w 47. minucie wyrównał Adrian Wiaderek, a 8 minut później ten sam zawodnik strzelił gola na 2:3. Mimo usilnych prób obu zespołów, wynik nie uległ już zmianie i Rudawy przegrały z ekipą z Pilchowic.

Rudawy Janowice Wielkie - WKS Pilchowice 2:3 (2:1)

Rudawy: Szymków - Muturski, Młodziński, Heichel, Janas, Szarafin, Sadowski, Bugała, Ignaczak (19' Witkowski), Belkner, Dąbrowski.
WKS: Grzywiński - Lewczuk, Łuszczyński, Kasiński, Ignalewski (67' Surmacz), Szczupakowski (18' Michalak), Michalczewski, Batko (80' Rumiński), Ławniczek (50' Rybakowski), Waleryk, Wiaderek (80' Krystecki).

W tabeli grupy drugiej B-klasy WKS jest liderem, a Rudawy zajmują 8. miejsce. W następnej kolejce (3.05, godz. 11:00) janowiczanie zagrają w Karpnikach z Potokiem, a ekipa z Pilchowic podejmie Pogoń II Świerzawa.