Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 5823
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chwile cenne dla ludzkiego życia

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 5 czerwca 2011, 7:56
Aktualizacja: 10:12
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Pracownicy Pogotowia Ratunkowego w ramach „otwartych drzwi” i kampanii społecznej „Bezpieczne Wakacje” prezentowali wczoraj w Cieplicach swoją historię, wyposażenie ambulansu, a przede wszystkim uczyli udzielania pierwszej pomocy.

Celem tej kampanii jest poszerzenie wiedzy oraz umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zapoznanie mieszkańców z funkcjonowaniem systemu "Państwowe Ratownictwo Medyczne".

- Odbyły dziś pokazy w ramach dni „Bezpieczne Wakacje” zorganizowanych przez Ministerstwo Zdrowia. W tym samym czasie trwają dni otwarte Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Udostępniliśmy karetkę do oglądania, można było porozmawiać z załogą na temat ich pracy, a także obejrzeć prezentację multimedialną o historii pogotowia ratunkowego i jego wyposażenia. Dzięki współpracy z Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą w Jeleniej Górze odbyła się demonstracja udzielania pierwszej pomocy. Można było nauczyć się postępowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia – powiedział Robert Pietryszyn, przełożony pogotowia ratunkowego w Jeleniej Górze.

Konkurs z nagrodami na najlepsze wykonywanie czynności ratunkowych przyciągnął wielu chętnych, którzy wzorowo wykonywali pierwszą pomoc. - Mam nadzieję, że tego typu akcje przyniosą efekty, ponieważ niestety nasze społeczeństwo tylko w kilku procentach angażuje się w udzielanie pierwszej pomocy licząc na dojechanie służb ratunkowych. A przecież te pierwsze minuty, czy nawet sekundy dla osoby poszkodowane np. w wypadku samochodowym są najważniejsze – dodał R. Pietrzyszyn.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~xyz 5-06-2011 10:45
Co się działo dzisiaj około godziny 05:00 w okolicach Podgórzyna, że alarmowo "leciała" straż z Cieplic?
~bbb 5-06-2011 14:46
jak się jedzie na Borowice z Podgórzyna , na rozwidleniu Sosnówk-Borowice paliło się auto, które albo ktoś zostawił albo miało wypadek, paliły się też belki drzewa , także sytuacja była niebezpieczna

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group