Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 12870
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chronią park w Maciejowej przed zapomnieniem

Wtorek, 12 kwietnia 2016, 9:22
Aktualizacja: Środa, 13 kwietnia 2016, 16:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Chronią park w Maciejowej przed zapomnieniem
Fot. Przemek Kaczałko
Dwaj bracia, mieszkańcy Maciejowej starają się uchronić park znajdujący się nieopodal drogi krajowej nr 3 (ul. Wrocławska) przed zapomnieniem. Oznaczają trasy spacerowe przybliżając historię tego miejsca, a do akcji wciągają znajomych, którym również nie jest obojętny los parku, w którym nie ma już śladu po pałacu Beckerów (z XVII wieku).

O uratowanie wzgórza, na którym pozostały jeszcze mauzoleum Emila Beckera i wieża widokowa walczą bracia Gromadzcy: 23-letni Paweł i 13-letni Jan, którzy nie tworzą żadnej formalnej grupy. - Nie jesteśmy żadnym stowarzyszeniem. Nasz „zespół” to dwóch braci, mieszkańców Maciejowej, którzy od pewnego czasu starają się przywrócić pamięć o tym miejscu. Do naszych działań angażujemy czasami znajomych – oznajmili.

Aby o istnieniu i walorach tego miejsca dowiedziała się jak największa grupa mieszkańców Jeleniej Góry i turyści stworzyli profil na Facebook'u, gdzie prezentują fotorelacje z podejmowanych działań, zamieścili również krótki film zrealizowany przez grupę Sky Troopers:

Fanpage (pt. Zapomniany pałac i park w Maciejowej) na portalu społecznościowym powstał rok temu i zgromadził już ponad 1600 fanów. - Od tego czasu udało nam się oznaczyć trasy spacerowe przy użyciu farb oraz mapek pozawieszanych na drzewach, umieścić w parku informacje dotyczące historii tego miejsca oraz historii ciekawych obiektów, które się w nim znajdują, nakręcić krótki film promocyjny parku. Co jakiś czas poprawiamy oznaczenia szlaków, zawieszamy zerwane mapki/kartki informacyjne – mówią bracia Gromadzcy.

Wszelkie działania prowadzone są ze środków prywatnych. Sam park stanowi własność prywatną, a działania grupy pasjonatów prowadzone są w porozumieniu z właścicielem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
219
Tak
84%
Nie
9%
To zależy od pogody
7%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
112
Awaria na drodze
 
Aktualności
Posłuchają godów jeleni
 
Aktualności
Radni główkują
 
Aktualności
Debatują o pieniądzach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group