Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 6562
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Chorągiew Dolnośląska ZHP ma nowego komendanta

Piątek, 7 lutego 2014, 12:59
Aktualizacja: 13:05
Autor: ChD ZHP
Dolny Śląsk: Chorągiew Dolnośląska ZHP ma nowego komendanta
Fot. Sławomir Bernaś
W Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu, zebrali się delegaci – przedstawiciele wszystkich dolnośląskich hufców ZHP. Celem był wybór nowych władz Chorągwi Dolnośląskiej ZHP.

Na funkcję komendanta Chorągwi Dolnośląskiej ZHP zgłoszono harcmistrzynię Paulinę Lew oraz harcmistrza Zbigniewa Skupińskiego. Głosowanie było wyrównane, jednak w ostateczności, z przewagą ośmiu głosów zwyciężył hm. Zbigniew Skupiński. Jego zastępcami zostali: hm. Julianna Zapart oraz hm. Adam Gacek, a skarbniczką - hm. Dorota Kołakowska. We władzach jest także phm. Paula Rokaszewicz.

- W prywatnym życiu jestem architektem prowadzącym samodzielną pracownię projektową. Uwielbiam piesze wędrówki po górach o każdej porze roku, ambitne kino oraz poezję Herberta. Moją pasją ostatnich lat jest bieganie długodystansowe, a największym sukcesem przebiegnięcie maratonu z czasem 4:34:31. – mówi o sobie druh Zbyszek Skupiński.

Związek Harcerstwa Polskiego (ZHP) jest największą polską organizacją harcerską, powstałą w 1918 roku, która liczy około 95000 członków. Jednostkami terenowymi ZHP są chorągwie, których jest 17 na terenie całego kraju. Jedną z nich jest Chorągiew Dolnośląska ZHP, która w 27 dolnośląskich hufcach skupia około 6200 zuchów, harcerek, harcerzy i instruktorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group