Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8696
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chopin dla dzieci zabrzmiał w filharmonii

Piątek, 3 września 2010, 17:09
Aktualizacja: 17:12
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Chopin dla dzieci zabrzmiał w filharmonii
Fot. gabi
Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Fryderyka Chopina uczestniczyły w koncercie zorganizowanym w ramach obchodów 200 rocznicy urodzin znakomitego kompozytora w Jeleniej Górze.

Wystąpił przed nimi Radosław Sobczak, który ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Warszawie i jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Zaprezentował zebranym Mazurka a-moll, Walc cis-moll, Nokturn F-dur, Polonezy A-dur i As-dur. Artysta włożył sporo ekspresji w swoją grę, dlatego też młodzi ludzie nagrodzili go brawami. Momentami niektórzy trochę się nudzili i rozmawiali, ale i tak większość wysłuchała koncertu w spokoju.

Po utworach Chopina przyszedł czas na IV część Kwartetu fortepianowego c-moll Roberta Schumanna. Warto wspomnieć, że ów kompozytor był zachwycony talentem Fryderyka i nawet w jednej z recenzji przyznał, że objawił się talent. Jednak były to zachwyty jednostronne, ponieważ Chopin nie cenił twórczości Schumanna zbyt wysoko.

Jego Kwartet fortepianowy zaprezentowały panie związane z Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze i tworzące zespół kameralny. Były to: Ewa Antosik- skrzypce, Anna Stagenalska- altówka, Maria Koralewska- wiolonczela i Anna Szulia- fortepian. Dzięki całkiem innemu charakterowi utworu mali melomani wytrzymali na swoich miejscach. Koncert poprowadziła Katarzyna Kucharska, która poinformowała uczniów o porankach muzycznych i Akademii Małego Melomana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group