Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 12160
Zalogowanych: 71
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Chojnik zdobyty

Poniedziałek, 19 listopada 2012, 8:45
Aktualizacja: 9:28
Autor: Angela/AP
Jelenia Góra/region: Chojnik zdobyty
Fot. TED
Mimo mroźnej pogody ponad 150 osób, w tym 21 z Boxbergu z Niemiec, ruszyło do marszu z kijkami nordic walking w sobotniej (17.11) imprezie rekreacyjno – sportowej „Razem zdobywamy zamek Chojnik”. Z dorosłych pierwsi na mecie byli: Anna Zielińska i Lech Serafin, z młodzieży Patrycja Baczewicz i Bartosz Kotowicz, a spośród dzieci: Weronika Soprych i Ireneusz Wierzbowski.

Uczestnicy wystartowali o godzinie 11.00 i w dobrej kondycji oraz świetnych nastrojach zdobywali Chojnik. Po dotarciu do mety, krótkim odpoczynku i zwiedzeniu zamku, udano się na miejsce startu, gdzie organizatorzy przygotowali zupę gulaszową, bigos, kiełbaski, herbatę i kawę. Po posiłku wręczono medale i dyplomy, ale nie tylko zwycięzcy odebrali nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali bowiem upominki - kamizelkę i opaskę termiczną.

- To była świetna impreza. Panowała przyjazna i bardzo życzliwa atmosfera. Mimo, że były to zawody, nie czuło się rywalizacji. Wszyscy dopingowali i wspierali się nawzajem. Nie ważne kto wygrał, liczy się to, że tu jesteśmy i dobrze się bawimy. Taki jest bowiem cel integracyjnych spotkań - mówiła pani Jadwiga. – To była rewelacyjnie zorganizowana impreza z pysznym jedzeniem i pięknymi medalami – dodała pani Teresa.

Organizatorem był Międzyszkolny Klub Sportowy Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra i Miasto Jelenia Góra przy współpracy Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa.

Impreza została zorganizowana w ramach projektu „Rozwój infrastruktury dla turystyki aktywnej Jeleniej Góry i Boxbergu/O.L.” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007 -2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
208
Tak, często
13%
Czasami
46%
Nigdy
8%
Nie, wolę autobus
5%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
 
Aktualności
Koncert w Zachełmiu
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group