Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 13289
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Chińczycy zainwestują?

Środa, 21 sierpnia 2019, 6:32
Aktualizacja: Czwartek, 22 sierpnia 2019, 8:42
Autor: WAC
Powiat: Chińczycy zainwestują?
Fot. WAC
Misja gospodarcza z chińskiego miasta Liaolyang przebywała wczoraj z wizytą w Powiecie Jeleniogórskim. Z tej okazji goście z Państwa Środka spotkali się w siedzibie Starostwa Powiatowego z władzami powiatu oraz przedstawicielami lokalnych firm.

Chińczycy z zastępcą burmistrza miasta Ma Liyangiem przyjechali w Karkonosze, aby poznać nasz region. Chcieli też sprawdzić jakie są możliwości nawiązania współpracy między regionami, głównie na niwie gospodarczej.

Powiat Jeleniogórski do tej pory ma partnerstwa z powiatami w Polsce i na zachodzie Europy, w Czechach i Niemczech, z Chinami współpracy do tej pory nie było – mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Ta wizyta jest dobrą okazją do rozmowy w jakich obszarach moglibyśmy współpracować. Myślę, że mogłaby być to głównie kultura, a w przyszłości wymiana młodzieży. Dzisiejsze spotkanie ma charakter zapoznawczy, widzimy że stronie chińskiej bardzo zależy na dobrych relacjach, że bardzo otwierają się na Europę i Polskę. W życiu nie ma przypadków i w związku z tym że chcą tutaj lokować swoje biznesy, mam nadzieję, że z tych kontaktów urodzi się coś dobrego dla naszych przedsiębiorców. Wiemy, że gospodarka chińska jest motorem napędowym i liczę, że to oni głównie zyskają na tej współpracy. Liczę też, że nasz region otworzy się na turystów z Chin, którzy interesują się Polską i Europą.

Goście z Chin podkreślali, że bardzo podoba im się Kotlina Jeleniogórska i że okolica sprawia wrażenie bardzo bezpiecznej. W tej chwili najbardziej zależy im na nawiązaniu współpracy kulturalnej, turystycznej i gospodarczej. Po powrocie do Chin zamierzają zachęcać swoich rodaków do odwiedzin w naszym regionie.

Twoja reakcja na artykuł?

39
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
6%
Nudzi
4
6%
Smuci
1
2%
Złości
17
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (95)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
929
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Inne wydarzenia
Półmaraton Jeleniogórski już 28 kwietnia! [UTRUDNIENIA]
 
Ludzie komentują
Zielona strzałka – ludzie komentują
 
Polityka
"Starzy" radni debatują po raz ostatni
 
Kultura
Zrobili film, gdzie Putina "gra" sztuczna inteligencja!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group