Czwartek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 9657
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chciał zainwestować w kryptowaluty – stracił 150 tys. złotych

Czwartek, 7 stycznia 2021, 14:53
Aktualizacja: 15:13
Autor: 112
Jelenia Góra: Chciał zainwestować w kryptowaluty – stracił 150 tys. złotych
Fot. Archiwum
Policja jeleniogórska ostrzega przed próbami oszustw związanych z inwestowaniem na rynkach kryptowalut za pośrednictwem fałszywych serwisów internetowych. 73-letni mieszkaniec Jeleniej Góry stracił około 150 tysięcy złotych. Padł ofiarą oszustwa firmy pośredniczącej w inwestycji przy zakupie Bitcoin.

Do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że w wyniku oszustwa stracił około 150 tysięcy złotych. Mężczyzna wszedł na link, który otrzymał na maila informujący o możliwości inwestycji w kryptowaluty i w ten sposób osiągnięcia w krótkim czasie dużych zysków. Pokrzywdzony wypełnił formularz kontaktowy, a następnie skontaktowała się z nim kobieta podająca się za tak zwanego „brokera” inwestycyjnego. Rozmówczyni ze wschodnim akcentem wyjaśniła na czym polega ich działalność, jak zainwestować pieniądze i jak w szybki sposób można się wzbogacić.

Mężczyzna instruowany był telefonicznie, gdzie ma się zalogować, na jakiej stronie internetowej i jaki program ma zainstalować na swoim komputerze. Program pomagał oszustom oszacować możliwości finansowe rozmówcy, a co za tym idzie zachęcać do kolejnych przelewów mających na celu wzbogacenie się 73-latka. W ten sposób mężczyzna zainwestował w kryptowaluty około 150 tysięcy złotych. Kiedy zyski osiągnęły zadowalający próg jeleniogórzanin postanowił wypłacić swoje pieniądze. Okazało się, że żadnych zysków nie ma, a on padł ofiarą oszustów - informuje podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożność, nie wchodzenie w linki, które zachęcają do inwestycji i w szybkim czasie osiągnięcie dużych zysków. Firmy te ogłaszają swoje usługi za pomocą reklam w mediach społecznościowych, serwisach internetowych oraz aplikacjach mobilnych. Związek Banków Polskich rekomenduje sprawdzenie listy alertów Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie publikowane są informacje o nieuczciwych podmiotach.

Twoja reakcja na artykuł?

6
6%
Cieszy
52
50%
Hahaha
2
2%
Nudzi
7
7%
Smuci
2
2%
Złości
36
34%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group