Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6483
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chcą wybudować kryte lodowisko

Piątek, 18 lutego 2022, 9:53
Aktualizacja: 9:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Chcą wybudować kryte lodowisko
Fot. Przemek Kaczałko
W obecnym sezonie zimowym w Jeleniej Górze zabrakło tzw. białych orlików, czyli lodowisk, które w poprzednich latach pojawiały się przy dwóch szkołach. Na kolejne lata władze miasta mają dobrą wiadomość, bowiem chcą wybudować kryte lodowisko na Zabobrzu.

W latach, gdy lodowiskami zajmował się Międzyszkolny Ośrodek Sportu - białe orliki powstawały na okres zimowy przy ZSOiT (dawna budowlanka) i przy Szkole Podstawowej Nr 13. Wcześniej było również lodowisko przy ZSO Nr 2 (Norwid). Zimą 2021/2022 nie zdecydowano się na rozłożenie placu do jazdy na łyżwach, tłumacząc to warunkami atmosferycznymi...

Jak widać, przy takiej temperaturze nie udało się, ale w najbliższych dniach ogłosimy przetarg na budowę krytego lodowiska, które będzie można uruchomić nawet przy takiej temperaturze - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

W planie zamówień publicznych na rok 2022 zapisano na ten cel 3 276 439,02 zł (kwota bez podatku od towarów i usług), a w uchwale budżetowej miasta na rok 2022 jest 4 345 000,00 zł. Zadanie uzyskało dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Programu Inwestycji Lokalnych.

To będzie lodowisko, na którym będzie można rozgrywać mecze hokejowe. Będzie tam wypożyczalnia łyżew, możliwość ostrzenia, urządzenie do czyszczenia lodowiska i bandy chroniące przed krążkiem od hokeja. Chcemy, żeby było gotowe na listopad - deklaruje prezydent.

Jeszcze nie zdecydowano kto będzie zarządzać obiektem. Na nasze pytanie czy będzie to spółka Termy Cieplickie, prezydent powiedział:
- Ja bym nie chciał ze wszystkim "ożenić" Term Cieplickich, bo za dużo by mieli, ale przymierzamy się do różnych rozwiązań.

Lodowisko ma funkcjonować od listopada do końca marca, a w pozostałym okresie będzie służyć jako rolkowisko. Powstanie koło boiska piłkarskiego przy ul. Ogińskiego (naprzeciwko stacji paliw).

Twoja reakcja na artykuł?

82
71%
Cieszy
7
6%
Hahaha
2
2%
Nudzi
2
2%
Smuci
7
6%
Złości
16
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (60) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group