Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6656
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Chcą obwodnicy

Czwartek, 4 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 stycznia 2006, 21:52
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Ludzie protestują przeciwko ciężarówkom jeżdżącym po rynku. – Przez nasz rynek przejeżdżają tysiące samochodów dziennie. Nie można się tu czuć bezpiecznie – skarżą się mieszkańcy Gryfowa

Przez rynek miasta biegną wąskimi ulicami dwie drogi o dużym natężeniu ruchu: powiatowa oraz wojewódzka. Częściowo obowiązuje na nich ruch jednokierunkowy. Dla pieszych groźnym punktem jest ulica Bankowa.
Ostatni wypadek miał tam miejsce dwa tygodnie temu. W rynku jest naprawdę bardzo niebezpiecznie – zauważa Jadwiga Marzec, właścicielka kwiaciarni w samym centrum miasta.

W planach jest budowa obwodnicy, która pozwoliłaby ominąć nasze centrum – tłumaczy Robert Skrzypek, wiceprzewodniczący rady gminy w Gryfowie. Samorząd ma gotowy plan zagospodarowania z wyznaczoną trasą obwodnicy, która ma rozpoczynać się od ulicy Jeleniogórskiej, biec przez Rzeczną, a kończyć na rozwidleniu dróg w stronę Mirska i Leśniej.

Zarząd dróg wojewódzkich nie zaplanował dotychczas pieniędzy na przeprowadzenie inwestycji.
– Jest to bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia sieci dróg wojewódzkich. Na początku września odbędzie się spotkanie w tej sprawie z burmistrzem Gryfowa – mówi Beata Pelc z biura prasowego Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group