Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5364
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Charytatywna „Euforia” dla muzycznych talentów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 15 grudnia 2010, 13:00
Aktualizacja: 14:34
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Dyrekcja Szkoły Społecznej w Sobieszowie wraz z radą rodziców i przy udziale muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej zorganizowała koncert charytatywny w Lunch Bar&Club Euforia, aby kupić nowe instrumenty muzyczne, tj. gitarę i skrzypce dla uzdolnionych, dziesięcioletnich uczennic: Tamary oraz Agaty.

- Koncert charytatywny poświęcony był dwóm dziesięcioletnim uczennicom z Zespołu Szkół Społecznych w Sobieszowie. Dziewczęta mają ogromną pasję życiową, jaką jest muzyka. Agata gra na skrzypcach, natomiast Tamara – na gitarze. W akcji zbieraliśmy pieniądze na nowe instrumenty muzyczne dla solistek, aby mogły rozwijać swoje talenty muzyczne – powiedziała Alicja Dal, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych im. Jana Pawła II. – Jest to pierwsza akcja charytatywna, w przyszłości pragniemy kontynuować charytatywną działalność – dodała.

Tamara zagrała na gitarze ”Tango Pizzicato” Tatiany Stachak, natomiast Agata wykonała na skrzypcach „When I’m sixty four” Lenona i McCartneya, przy akompaniamencie Róży Wysockiej (pianino) oraz Janusza Nykiela (skrzypce). Wystąpił także znany już jeleniogórskiej Kimo, który dostał się do finału programu „Mam Talent” i uczy Szkole Społecznej w Sobieszowie tańca egipskiego.

– Nigdy nie grałam z jeleniogórskimi muzykami z filharmonii, więc dzisiaj będzie to mój debiut. Bardzo się cieszę z tego powodu i chciałabym w przyszłości również mieć taką możliwość – wyznała Agata.

Dyrekcja wspólnie z radą rodziców i organem prowadzącym zorganizowała koncert, na którym wystąpili kwartet smyczkowy „A Quattro”, w którego skład wchodzą muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej. Honorata Magdeczko-Capote, aktorka teatru Maska, zaśpiewała przy akompaniamencie Róży Wysockiej grającej na „klawiszach”. - Wykonałam dziś monolog „Klimakterium” Elżbiety Jodłowskiej a także piosenkę Edith Piaf.

„A Quattro” zaprezentował takie utwory muzyki klasycznej, jak pierwszą Serenady „Eine kleine Nachtmusik” Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Introdukcja i temat Carla Marii von Webera z wariacjami na klarnet i kwartet smyczkowy.
Z lżejszego repertuaru wykonali „Człowiek którego…”, „Fascynujący rytm”, „Sen Racheli”, „Skrzypek na dachu” oraz Tango „Zapach Kobiety”.

- Koncert miał charakter świąteczny, także zaprezentowaliśmy różne kolędy, nie zabrakło programu klasycznego na kwartet z klarnetem oraz bardziej popularnych utworów typu „Humoreska” Dvořaka. Mamy nadzieję, że tego typu koncerty charytatywne będziemy mieli okazję grać częściej, wspólnie z uzdolnionymi uczniami szkoły muzycznej, których warto promować. Nowe instrumenty to jest najważniejsza potrzeba, ale również dzieci mają możliwość jeździć na konkursy muzyczne, a nie zawsze mają na to fundusze – wyjaśnił znakomity klarnecista Andrzej Zwarycz, szef zespołu „A Quattro” z Filharmonii Dolnośląskiej.

Odbyło się wspólne kolędowanie, dzięki któremu można było poczuć już świąteczny nastrój.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 15-12-2010 14:25
A co to jest Luch Bar?
~Zdzich 16-12-2010 0:24
Na jelonce jak zwykle mnóstwo błędów. "Znany także znany już jeleniogórskiej Kimo..." - jaki jest sens tego zdania? Bo ja nie wiem czy ktoś jest znany jeleniogórskiej Kimo i czym w tym wypadku jest to Kimo, czy znany już jeleniogórskiej (publiczności?) Kimo - i w tym wypadku Kimo jako pseudonim.
~jaś 16-12-2010 7:57
Odpowiadam -na Jelonce jest link reklamowy tego baru. Wesołych Świąt
~brawo autor 18-12-2010 22:19
"na którym wystąpili kwartet smyczkowy"" Z lżejszego repertuaru wykonali „Człowiek którego…” ratuunku !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group