Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8544
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chaos (przejściowy) w wywozie śmieci

Piątek, 16 lutego 2018, 7:55
Aktualizacja: Sobota, 17 lutego 2018, 10:54
Autor: WAC
Jelenia Góra: Chaos (przejściowy) w wywozie śmieci
Fot. MPGK
Na opóźnienia w terminach wywozu odpadów komunalnych w lutym skarżą się mieszkańcy różnych rejonów Jeleniej Góry. – Sytuacja wkrótce wróci do normy – zapowiada rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Zbigniew Rzońca.

Jedną z osób, które zadzwoniły w tej sprawie do naszej redakcji jest pani Aleksandra. - Od początku lutego nastąpiło drastyczne pogorszenie jakości wywozu śmieci na Zabobrzu III – mówi nasza Czytelniczka. - Nie są przestrzegane terminy odbioru poszczególnych grup odpadów. Na przykład w wiacie śmietnikowej, do której przynależy blok Kiepury 34 ostatni raz odpady zmieszane były wywiezione kilka dni temu. Pojemniki są przepełnione, co się dzieje? – pyta jeleniogórzanka.

- Przejściowe trudności w wywozie odpadów, o których donoszą wasi Czytelnicy związane są ze zmianami organizacyjnymi, jakie nastąpiły w ostatnim okresie – mówi rzecznik prasowy MPGK Zbigniew Rzońca. - Przez kilka ostatnich lat MPGK odpowiadało za wywóz nieczystości z około 60 procent obszaru Jeleniej Góry. Od pierwszego lutego znów zajmuje się sprzątaniem całego miasta. Zmiana ta spowodowała w pierwszych dniach po jej wprowadzeniu drobne perturbacje – mówi rzecznik. - Związane one były z przejęciem od Simeco zadań, wykonywanych dotąd przez tę właśnie firmę. Wiązało się to z dużym logistycznym przedsięwzięciem, polegającym chociażby na wprowadzeniu nowego harmonogramu wywozu, za co firma jeleniogórzan przeprasza. Z każdym dniem powinno być jednak lepiej, a każda indywidualna reklamacja jest i będzie rozpatrywana od ręki – podkreśla Zbigniew Rzońca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group