Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8080
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Cezary Przybylski ponownie marszałkiem województwa dolnośląskiego

Wtorek, 16 grudnia 2014, 10:56
Aktualizacja: Środa, 17 grudnia 2014, 9:00
Autor: Angela
Region: Cezary Przybylski ponownie marszałkiem województwa dolnośląskiego
Fot. Archiwum Jelonki.combryl
Polityk Platformy Obywatelskiej Cezary Przybylski po raz kolejny został wybrany na marszałka województwa dolnośląskiego. Wygrał on ze zgłoszonym przez Bezpartyjnych Samorządowców Tymoteuszem Myrdą stosunkiem głosów 23 do 12. Wicemarszałkiem została wicewojewoda dolnośląska Ewa Mańskowska (PSL), a członkiem zarządu Tadeusz Samborski (PSL). Także wczoraj radni wybrali przewodniczącą i wiceprzewodniczących Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Przewodniczącą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego została ponownie Barbara Zdrojewska. Otrzymała ona 21 głosów za, 3 przeciw, 11 radnych wstrzymało się od głosu (jeden głos był nieważny). Wiceprzewodniczącym sejmiku został szef dolnośląskich struktur PSL Kazimierz Huk startujący z okręgu jeleniogórskiego, który wygrał z prezesem KGHM Krzysztofem Skórą (PiS).

Na sesji w przyszłym tygodni radni sejmiku wybiorą jeszcze jednego wicemarszałka oraz kolejnego członka zarządu.

Marszałek Cezary Przybylski, nie zrzekł się mandatu radnego sejmiku, a to oznacza, że jednocześnie będzie pracował jako marszałek i radny. Za swoje priorytety uznał rozbudowę infrastruktury drogowej w regionie, w tym budowę dróg ekspresowych S3 i S5, a także budowę szpitala onkologicznego. Co ważne, zadeklarował współpracę ze wszystkim ugrupowaniami.

Przypominamy, że do 36-osobowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z list PO wybrano 16 radnych (w tym ze stowarzyszenia ODŚ), a PSL - pięciu. 21 głosów zapewnia koalicji PO-PSL większość. PiS ma w sejmiku dziewięciu radnych, Komitet Bezpartyjni Samorządowcy - czterech, a SLD Lewica Razem – dwóch.

Z okręgu jeleniogórskiego w sejmiku zasiadają: PO (3 mandaty): Cezary Przybylski, Marek Obrębalski i Iwona Krawczyk. Z Prawa i Sprawiedliwości jest Tadeusz Lewandowski, z Polskiego Stronnictwa Ludowego Kazimierz Huk, który wszedł za Andrzeja Jasińskiego – który z kolei wybrał stanowisko burmistrza Mirska. Natomiast przedstawicielem SLD „Lewica Razem” jest Kazimierz Janik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group