Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7938
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Centrum rekreacji na Zabobrzu prawie gotowe

Piątek, 26 września 2014, 8:01
Aktualizacja: Wtorek, 30 września 2014, 17:23
Autor: Mea
Jelenia Góra: Centrum rekreacji na Zabobrzu prawie gotowe
Fot. Mea
Największe w Jeleniej Górze całoroczne centrum rekreacyjne powstaje przy skrzyżowaniu ul. Sygietyńskiego i Wiłkomirskiego. – Jest to efekt dobrej współpracy z Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową na Zabobrzu trzecim – mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

W trakcie budowy pojawił się problem wód gruntowych, co przedłużyło inwestycję. – Obecnie kładzione są tu dreny, by odprowadzały wodę – tłumaczył prezydent.

- W najbliższych dniach zostaną tu już zamontowane urządzenia fitness - takie, jak przy ul. Noskoskiego, do ćwiczeń wszystkich partii mięśni, urządzenia do zabawy dla dzieci i młodzieży. Będzie m.in. wież linowa, deskorolka podniebna, karuzela, piaskownica, a także: tunele, klocki, stoły do gier planszowych i ping ponga. Korzystać z placu będą mogły zarówno małe dzieci, młodzież, dorośli, jak i osoby starsze. Łącznie szacujemy, że może przebywać tu ok. 100 osób. Oczywiście zamontujemy też wiele ławek, by można było również wypocząć. Z centrum rekreacji będzie można korzystać zarówno w okresie letnim, jak i zimowym – powiedział Marian Szczęśniak, zastępca prezesa zarządu JSM.

Przypomnijmy, że budowa centrum kosztuje 700 tys. zł, z czego 300 tys. zł na dostawę i montaż urządzeń pokryła Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa, a 400 tys. zł dało Miasto Jelenia Góra na zagospodarowanie terenu i oświetlenie. Zakończenie planowane jest na październik.

Powstał pomysł, by obok centrum na wolnej działce, wybudować przedszkole ze żłobkiem, którego brakuje na Zabobrzu. – Chcielibyśmy zrealizować ten projekt przy użyciu środków unijnych – stwierdził Marcin Zawiła.
To nie jedyna inwestycja miejska na Zabobrzu. – Wyremontowano ścieżkę łączącą ulice Sygietyńskiego i Wiłkomirskiego za 26 tys. zł, wybudowano nowe i wyremontowano stare ścieżki przy Szkole Podstawowej nr 11 za 20 tys. zł. Ponadto naprawiono odcinki ulic: Kolberga, Karłowicza, Jana Pawła II, Ogińskiego i Różyckiego – mówił Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry.

Już planowane są kolejne remonty. – Trzeba naprawić chodnik przy Szkole Podstawowej nr 8, przy ul. Karłowicza, gdzie również remontowane będą podjazdy do garaży i nowe miejsca parkowania. Prace te mają zakończyć się w ciągu miesiąca – podkreślił wiceprezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group