Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5967
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Centrum Jeleniej Góry okiem przedsiębiorcy

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 17 sierpnia 2017, 6:47
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 9:28
Autor: WAC
Fot. WAC
– To miasto podupada, jest brudne zaś jego centrum się wyludnia – twierdzi przedsiębiorca pan Witold, który napisał do naszej redakcji maila, aby podzielić się swoimi refleksjami na temat aktualnej kondycji stolicy Karkonoszy. – Niestety, moim zdaniem, w znacznym stopniu winę za to ponoszą władze naszego miasta – dodaje nasz Czytelnik.

Pan Witold jest właścicielem kilku lokali w różnych częściach Jeleniej Góry. W niektórych prowadzi działalność handlową, inne wynajmuje. – Tak źle jak teraz nie było chyba jeszcze nigdy – mówi nasz Czytelnik. - Proszę zobaczyć, jak wiele pustych lokali jest w centrum miasta, w tym na Placu Ratuszowym - dodaje.

Pan Witold winą za taki stan rzeczy obarcza władze miasta, które zezwoliły, by tuż obok starówki powstała galeria handlowa. - Rozmawiałem ze znajomymi, którzy podobnie jak ja mają „interesy” w centrum miasta i jak mówią od czasu gdy otwarto galerię przychody ich sklepów i punktów handlowych spadły drastycznie. Jeleniogórzanie nie mają teraz potrzeby, aby przyjść na Stare Miasto.

Czytelnik ma też wiele uwag co do estetyki i czystości stolicy Karkonoszy. - Moim zdaniem miasto jest brudne, a ze zbyt rzadko opróżnianych ulicznych koszy często wysypują się odpady na chodniki. Czy nie można wzorem np. Rzeszowa, pomalować je w kolorowe, żywe barwy? To wręcz zachęcałoby do wrzucenia do nich śmieci. Nasze miasto nie ma szczęścia do dobrych gospodarzy. Władze niewiele robią, aby zwiększyć ofertę propozycji spędzenia wolnego czasu dla turystów. Pod tym względem jesteśmy bardzo daleko za Karpaczem i Szklarską Porębą. Dobrym przykładem miejsca o niewykorzystanym potencjale są korty przy ul. Sudeckiej. Lubię grać w tenisa i uważam, że jest to jeden z najpiękniej położonych kompleksów w Polsce. Niestety w tej chwili w tym miejscu nie ma nawet gdzie kupić butelki wody - wytyka.

Jak mówi nasz Czytelnik wraz z grupą innych handlowców kilka tygodni temu spotkał się z prezydentem Marcinem Zawiłą oraz jego zastępcami. - Chcieliśmy im przekazać swoje uwagi i pomysły na rozwój miasta – mówi przedsiębiorca. Niestety jak do tej pory jedynym efektem tej dyskusji było to, że po spotkaniu przez dwa tygodnie jedno z najbardziej zaśmieconych miejsc, czyli Plac Wyszyńskiego, było regularnie sprzątane. Niestety potem wszystko wróciło do swojej brudnej normy.

Z opinią pana Witolda polemizuje zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. - Rozmawiałem ostatnio z właścicielem jednej z kawiarni przy ul. 1 Maja, który stwierdził, że dawno nie miał takiego utargu jak w tym roku. Jednocześnie pragnę podkreślić, że miasto jest właścicielem jedynie 20 procent lokali usługowych i tylko w tym zakresie ma wpływ na wysokość czynszu za ich wynajem. Mogę stwierdzić, że lokale miejskie w centrum jeśli nawet przez chwilę stoją puste, to szybko znajdują nowych najemców.

Jak mówi zastępca prezydenta, władze Jeleniej Góry mają konkretne pomysły, jak ożywić główny deptak miasta czyli ul. 1 Maja. - Chcemy do obiektów, w których kiedyś funkcjonowała Szkoła Podstawowa nr 7 przenieść z ul. Ptasiej wydziały urzędu miasta - opowiada. W ten sposób ludzie załatwiając sprawy urzędowe wyszliby też na deptak. Myślę, że sporo ożywienia w centrum wprowadzi też otwarcie (po zmianach w planie zagospodarowania przestrzennego) terenu po dawnym na zabudowę mieszkaniowo – usługową.

Zastępca prezydenta wylicza także, w jaki sposób samorząd chce uatrakcyjnić miasto dla turystów. - Trwa budowa całorocznych tras biegowych pod Chojnikiem, niedługo powstaną również single tracki oraz promenada rowerowo – spacerowa w Jagniątkowie. Wkrótce też nastąpi powiększenie obszaru Term Cieplickich. Wystąpiliśmy również o zezwolenie na wykonanie nowego odwiertu wód termalnych w Sobieszowie, przy którym stanie obiekt hotelowy z wodnym parkiem rozrywki. Mamy już wykonaną analizę lokalizacyjną nowej hali sportowej. Kolejnym krokiem do jej wybudowania będzie analiza techniczna, mająca określić między innymi technologię budowy obiektu i sposób jej sfinansowania – wylicza.

J. Łużniak broni decyzji miasta dotyczących obiektów wielkopowierzchniowych. - Chciałbym przypomnieć, jak liczne w przeszłości były głosy niezadowolenia, że jeleniogórzanie muszą jeździć na zakupy do Wałbrzycha czy Wrocławia – argumentuje zastępca prezydenta. - Nie uważam że, wprowadzenie zakazu budowy galerii handlowych w naszym mieście cokolwiek by zmieniło. Tego typu obiekty powstałyby najprawdopodobniej tuż pod Jelenią Góra np. w Wojcieszycach, Radomierzu lub Łomnicy. Wtedy mielibyśmy podobny problem jaki swego czasu dotknął Wrocław. Pobliskie Kobierzyce miały centra handlowe, zaś stolica regionu problemy komunikacyjne - podkreśla.

J. Łużniak nie zgadza, się z też tezą że miasto jest brudne i zaniedbane. - Staramy się, aby Jelenia Góra była czysta – mówi. - Jesteśmy jednym z nielicznych miast, gdzie co miesiąc wywożone są odpady wielkogabarytowe. Ewentualne przepełnienie ulicznych koszy na śmieci nie wynika ze zbyt rzadkiego ich wypróżniania lecz występuje w okresie zwiększonego ruchu turystów oraz po imprezach. J. Łużniak zapowiada, że wkrótce na ulicznych pojemnikach na odpadki pojawią się informacje z numerem telefonu, na który należy zadzwonić w przypadku ich przepełnienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (113) Dodaj komentarz

~Widzę. 17-08-2017 7:13
Znów Vice o "niebie" ,galerie i składy budowlane winny być na obrzeżach miasta. Problemem Centrum jest ta fatalna kostka ,spacer ja po ścieżkach górskich z wystającymi korzeniami.
~jeleonekbolek 30-06-2019 12:06
do: ~Widzę. (7:13)
Problem w Jeleniej Górze jest taki, że masa ludzi wyjechała, zostały tylko starsze osoby, niskie płace, w centrum miasta same żule, nie ma tutaj fajnych zabytków co mogłoby przyciągnąć turystów. Samo miasto jest w opłakanym stanie, brudne, ponure, duszące. Jelenia Góra przez wielu jest nazywana Jelenia Dziura i jest najmniejszym miastem w województwie na prawach powiatu. Nic tutaj nie ma dla nikogo, ani pracy, ani atrakcji, kompletnie nic :(
~gigaset 17-08-2017 7:13
Pewne procesy są nieuchronne. Sklepik o powierzchni 100 mkw nie jest w stanie konkurować ze nowoczesnymi, jasnymi sklepami w galeriach o pow. 400 mkw. Dodatkowo w historycznym centrum jest bardzo ciężko zaparkować samochód. Za chwilę w centrum pozostaną tylko niewielkie dyskonty zaopatrujące w mieszkańców centrum w najbardziej podstawowe produkty. I nic w tej sprawie się nie poradzi!!!!
~Gigaset 17-08-2017 7:16
Jak już wyjdziemy z UE to wrócą "urocze" sklepiki z lat 70 i będzie pięknie... jak w latach 70.
~uzi 17-08-2017 7:27
Owy Witold to donosiciel, czy uczciwy biznessman? Nazwisko jakieś ma? Miasto nie jest brudne, tylko zaniedbane. Z koszami problem jest taki, że jednemu patolowi z drugim łatwiej jest wyjść przed swój socjal i do ulicznego kosza wrzucić worek ze śmieciami, niż pójść na tyły i wrzucić tam gdzie powinien. Dwa worki i śmietnik pełen...
~Widzi i patrzy 17-08-2017 7:27
Witold wtopił kasę w lokale a konkuręcja go rozwaliła nikt nie wygra z marketami. A cwaniaki handlujące lokalami też niech dostaną po d...e. Niech sobie lumpeksy otworzy na miarę mieszkańców centrum miasta. Jescze trochę i sam sprzeda za grosze jak komornik zacznie kredyty ściągać.
~Pawell 17-08-2017 7:34
Turystów nie ma w jeleniej bo nie ma atrakcji. A przenoszenie urzędów nic nie da. Potrzeba więcej atrakcji. I pomalować plac ratuszowy!!!
~ 17-08-2017 7:42
Do Witka. Za płotem kortów masz biedronę, kupuj wody ile uniesiesz .
~Emenems 17-08-2017 7:45
A co ze ścieżką rowerową na Nadbrzeżnej ? Piękny teren do zagospodarowania na bulwar spacerowy i ścieżkę ...
~RAK 17-08-2017 7:52
NASZE władze nie maja czasu chodza z KODZiarzami w marszach palic znicze pod sadem i plomienne przemowy mowic szczególnie Pan Prezydent Zawila a miasto niech swieci pustkami szczególnie sklepy opuszczone niech więcej marketow będzie w Jelonce a biznes Polski niech pada za rok wybory samorządowe trzeba wybrać młodych a nie starych dziadkow którzy nic nie robia dla Jelonki.
~Mister P 17-08-2017 8:01
Większość tego co jest pokazane na zdjęciach nie należy do miasta.Mieszkańcy tak samo powinni dbać o swoje miasto.Jakby ludzie wybrali chodzenie do tych sklepów niż do supermarketów to by nie stały pustkami.Wiele trzeba zmienić ale również pamiętać trzeba co już zostało zrobione.
~Bylyobecny 17-08-2017 8:05
Kiedyś piękne miasto, dziś markety bez ludzi :((((((
~kamyczek... 17-08-2017 8:07
... do ogródka handlowców w centrum. Pracuję do 16.00 i idę na zakupy, by coś konkretnego kupić (ubranie, sprzęt RTV) - i co? i wracam bez zakupów. Bo niestety nie mogę dostać tego, czego chcę. Na ryneczku na Florze czy Zabobrzu po godz. 16.00 ani śladu handlujących. To co - zostają galerie czynne dłużej. I o czym mowa p. Waldemarze? Trochę zastanowienia. Czasy z lat 90 minęły bezpowrotnie, kiedy po wyposzczonych latach nareszcie można było kupić (nadrobić) to czego nie można było dostać.
~ 17-08-2017 8:12
" terenu po dawnym na zabudowę", " tuż pod Jelenią Góra" - że co proszę?
~czy to 17-08-2017 8:12
Waldemar, który chce nie wiadomo ile za dzierżawę?
~Jelenika 17-08-2017 8:40
Rynek i okoliczne ulice są wymarłe ,najbardziej widać to wieczorem . Tak nie powinno być , miasto nic z tym nie robi .
~Zajcew 17-08-2017 8:41
Panie Łużniak, o czym Pan mówi? Pan Witek, mówi o centrum miasta a Pan wyjeżdża z trasami biegowymi w Sobieszowie? Upał? Galerie powinny zostać zbudowanew Radomierzu czy gdzieś w Miłkowie aby miasto nie straciło na atrakcyjności. Tylko skąd ma wiedzieć o tym człowiek, który nigdy sam żadnego biznesu nie prowadził, całe życie tylko na stołkach w urzędach itp. Nie jestem za PiSem ale mam nadzieję, że ktoś Was pogoni z tego miasta raz na zawsze. Banda gamoni. Co do Pana Witka, Panie jak obniżysz koszt najmu ze 100zł za m2 do 50 to też zarobisz a i komuś biznes się opłaci. Ale to trzeba myśleć.
~zmiana 17-08-2017 8:46
Najbardziej boli to ze markety naleza do obcego kapitalu. Glowny zysk jest wyprowadzany za granice. Mieszkancom pracujacym w marketach jest rzucany tylko ochlap w postaci najnizszej pensji krajowej. Kazdy kto kupuje w marketach placi mniej ale daje zarobic niemcom i francuzom zamiast sasiadowi. W ten sposob spoleczenstwo staje sie coraz biedniejsze co jest bardzo widoczne w naszm miescie. Sklep po sklepie jest zamykany. Polacy sa sprowadzani do roli taniej sily roboczej dla obcych mocarstw.
~marzyciel 17-08-2017 8:47
Pan handlowiec marzy po prostu o czasach, kiedy po mamie kierowniczce sklepu społem oddziedziczył wykupiony za grosze sklepik i przez następne 25 lat cała rodzina żyła z wynajmu za 10 000 miesięcznie. No cóż. Trzeba się wziać do roboty i wymyślić biznes który przyciągnie turystów.
~JG 17-08-2017 9:03
Dwa tygodnie temu miałem okazję być w Gnieźnie - miasto podobnej wielkości. Na głównym deptaku, prowadzącym do rynku ciężko przejść - tyle ogródków, kawiarenek i tłum ludzi. W JG pusto i ewidentnie jest to wina władz miasta, które nie stwarzają atrakcyjnych warunków do prowadzenia tego typu biznesu w centrum.
~m12 17-08-2017 9:06
ok ale niech poda ile sklepów kupił od miasta i z jakimi ulgami
~ 17-08-2017 9:26
Po pierwsze dać ludziom zarobić to i bedą wydawać. Po drugie - permanentny "syf" vis a vis cerkwi. Trwa to od lat. Po trzecie-byłem wczoraj w Sobieszowie i mijałem trzy gniazda na segregację - przelewały się odpady tak, że trudno było obok przejść. I to ma być czysto ?
~YetiZdalekiejKamczatki 17-08-2017 9:28
Przenoszenie i powiększenie urzędów i tym samym powiększenie biurokratycznej znieczulicy! Od czasu do czasu wychodzę na miasto i widzę jak ludzie czujnie obserwują innych mieszkańców, boją się mieszkać i spędzać czas w mieście gdy tzw. "Znani Policji" robią co chcą. Do tego wszystkiego dochodzi bieda Jeleniogórzan którzy z 500€ (jak dobrze pójdzie z pracą i płacą) muszą na start wydać 250€ lub więcej na jedno lub dwu pokojowe mieszkanie po Niemcu z byłej epoki a resztę która zostanie wydać na przeżycie do następnej wypłaty. Jeleniogórzan nie stać na to by stołować się na mieście bo często za te 7 czy 15zł muszą przeżyć dwa trzy dni.
~smutny :( 17-08-2017 9:30
Niestety, ale Jelenia Góra jako miasto już jakiś czas temu po prostu umarła. Młodzi uciekli, zostali starzy bez perspektyw lub z głodowymi emeryturami - nie ma pracy, a jeśli jest, to na grosze i w obcym kapitale, gdzie Polak robi za niewolnika. Miasto zaniedbane, smutne, brudne, zero atrakcji, żaden turysta tu nie chce zbłądzić, bo i po co. Park Zdrojowy po b. kosztownej rewitalizacji to koszmar bez charakteru, kwiatów i zieleni. Władze miasta wystawiają sobie same wizytówkę - marazm i stagnacja, to Jelenia Dziura.
~ 17-08-2017 9:30
A propos działalności gospodarczej Pana vice to produkował chyba doniczki, nieprawdaż ?
~Real 17-08-2017 9:32
Samorządowcy trochę się czają... ale to przecież oczywiste. To wszystko przez PIS, no nie?
~JGK 17-08-2017 9:54
My chcieć jeszcze więcej i więcej Biedronek i parówek z promocji ?
~ 17-08-2017 10:06
to jest tak jak z miasta przemysłowego robi się turystyczne. POzatym wincyj płatnych parkingów.
~Milik 17-08-2017 10:11
niestety w tym małym mieście nie lubimy ludzi którzy chcą coś zrobić...
~Nilor 17-08-2017 10:13
Takie teksty nigdy nie powinny byc publikowane. Jeśli pan Witek (o ile nie jest osoba zmyśloną) nie ma hamulców, by pleść bzdury (o zabrudzonym mieście na przykład), powinien mieć cywilną odwagę wystąpienia pod własnym imieniem i nazwiskiem, bo rak jest tchórzem - typowym cebulakiem, który narzekać tylko potrafi.
~Ekspert 17-08-2017 10:14
Procesom depopulacji średnich miast można przeciwdziałać, ale do tego konieczna jest aktywność i kompetencje władz lokalnych, a nie politykowanie i udział w skompromitowanych przedsięwzięciach propagandowych !!!
~ 17-08-2017 10:30
Jak tu rozmawiać z takim Łużniakiem, jeśli on nie rozumie skarg. Galerie powinny być, ale nie w samym centrum. Kosze są przepełnione i nie chodzi o odpady wielkogabarytowe. Turystów w mieście nic nie zachęca i chodzi tu o centrum, a nie Jagniątków, Cieplice, czy Sobieszów i nowe odwierty, promenady i hotele nie ściągną turystów na Plac Ratuszowy. Lokale pustoszeją i nie wiem gdzie ten człowiek widzi, że szybko znajdują nowych właścicieli. A nawet jeśli znajdują, to tylko na 2 lata, bo na taki okres nowy przedsiębiorca ma ulgę w ZUSie. Potem wszystko pada i tak w koło. Gdzie są lokale z tradycją, które w jednym miejscu działają od 20 lat? Praktycznie nie ma takich. Nie zaklinaj rzeczywistości, Łużniak. Spierniczyliście rządzenie tak bardzo, jak się tylko dało. Każdy następca byłby lepszy.
~ 17-08-2017 10:31
przeniesienie urzędu zkorkuje całkowicie ulicę Okrzei, którą i teraz kiepsko się jeździ, wspomnicie moje słowa,
~tiaaa... 17-08-2017 10:33
Nie wywożą śmieci i plasków, bo chcą zrobić wrażenie. Że to niby turyści zaśmiecają..., że jest za dużo śmieci... a przydałyby się (KOLEJNE)podwyżki -trzeba jakoś uzasadnić. A od stycznia znowu woda i ścieki!
~true 17-08-2017 10:36
Jelenia przed wojną liczyła 35 tys ludzi i nikt z tego powodu nie rozpaczał.Dopiero komuniści wymyślili chory pomysł,że zrobią tu metropolię-drugi Wrocław ,nic prawie nie zmienili tylko dobudowali koszmarne osiedle bloków i dołączyli kilka wsi i miasteczek.Infrastruktura,fatalny dojazd czyli drogi i linie kolejowe praktycznie do dziś są te same od XIXw,.Teraz już wiecie dlaczego zlepek kilku miejscowości zwany niesłusznie Jelenią Gorą upada.
~Tosia 11 17-08-2017 10:41
Ręce opadają. Każda władza broni się na oślep, nawet kiedy swoimi argumentami naraża się na śmieszność. Ekipa Zawiły rządzi już ponad 6 lat a miasto ciągle podupada. Coś robią, ale niewiele. Jeździmy po kraju i widzi my, że można się rozwijać. Nawet jak nie ma pieniędzy to może być chociaż czysto a z tym jest w centrum tragedia.
~zz 17-08-2017 10:42
Szanowni Włodarze Jeleniej Góry, a kiedy to Jelenia Góra będzie miała połączenie z resztą kraju przynajmniej na poziomie drogi ekspresowej? Bo chyba nawet planów nie ma na budowę łącznika do S3. Jak można mówić o rozwoju miasta bez dróg na normalnym poziomie?! Kto i jak ma do Jeleniej Góry dojechać?
~@^@ 17-08-2017 11:28
Chojnik a Jelenia Góra, co ma piernik do wiatraka? Jak w wielu przypadkach nie ma pomysłu na zabytkowe centrum. Wg mnie powinno wyglądać jak cacuszko, żeby chocby ze wzgledów estetycznych tam ludzie chcieli przebywać. I powinny być faworyzowane sklepy specjalistyczne, z produktami których nie ma w galeriach.
~ana 33 17-08-2017 11:33
Jak mieszkańcy mają robić zakupy w centrum, jeżeli nie mają możliwości podjechać samochodem i zaparkować? Te ciasne parkingi na Pocztowej czy Piłsudskiego? I jeszcze płatne? Co miasto w tej kwestii robi? Gdzie mają zaparkować autokary z turystami? Wolę jechać do Kauflandu na Zabobrzu czy Aldiego i wygodnie coś kupić. Poza tym ta fatalna kostka brukowa z wiecznie wypłukaną podsypką na pewno zachęca do spacerów :) I jeszcze coś! W okolicy cerkwi żule pijani pod okiem kamer z flaszkami, to prawdziwa perełka.
~zniesmaczona 17-08-2017 11:34
Panie łużniak - siedząc w knajpce obok Neptuna miałam widok na OKNA w RATUSZU . Proszę sobie je pooglądać . Jak władze mogą mówić o czystości miasta jak nie widzą okien we własnej siedzibie . A brama wojanowska - najwyższy czas zlikwidować te stragany z kierpcami . Jak można ? tyle ludzi robi fotki bramy i takie tło .
~lesław 17-08-2017 11:51
Pan prezydent z małej litery bo taki jest. z całą tą ekipą nie mają wstydu tylko pikiety,demonstracje KOD. Szkoda miasta że mamy taką władzę,że zniszczyli Jelenią Górę,że nie ma gospodarzy.WSTYD.
~ 17-08-2017 11:52
Rozwalają mnie komentarze o braku miejsc do parkowania. Leniwe grubasy teraz wszędzie, na rynek też, chcą wjeżdżać samochodami. Ostatnio w Karpaczu jakiś baran się awanturował, że parking pod Wangiem jest za daleko od kościółka i trzeba podejść kilkaset metrów, a na dodatek pod górę. Nie można dać się zwariować baranom, którzy mają tak beznadziejną kondycję, że zakupy pieszo na deptaku to dla nich wysiłek ponad możliwości.
~APEL 17-08-2017 11:53
Jako że władze J.G. uważają że sądy są zagrożone zakładam karny oddział damski ( KOD - Zawiła to kupi ) . Ustalam jednostkę karną - SZPILKOBRUKI : 1 szpilkobruk - godzina marszu w szpilkach wokół ratusza . 1/. pierwszy wyrok za brak wybudowania szpilkostrady ( nie tylko dla pań w szpilkach ale i dla wózków , rowerków , dzieci , niepełnosprawnych ) Widok Zawiły i łużniaka maszerujących w szpilkach - bezcenne
~18 sqandal 17-08-2017 11:56
...... jako miasto Jelenia Góra nie jest przyjazna ani dla mieszkańców ani dla turystów.Zapyziałe centrum , brak perspektyw , brak rozwoju , upada miasto i tylko nadzieja ze ktoś w końcu się za to wszystko wezmie. Ta władza to raczej NIE. Zmiany i tylko zmiany ( ile można udawać ze coś się robi ) czekać już nie można. !!!
~ana 33 17-08-2017 12:39
Nie przekona mnie chudy baran, abym deptała po ostrym bruku w sandałach, bo w szpilkach się nie da. Trzeba coś z tym brukiem zrobić. chociażby nieco podsypać. Zrobiony byle jak. A ulica Bankowa? Piękna przecież a jednak nieco zapomniana, z boku. Może tak więcej ławek, miejsc, gdzie można wypocząć, więcej zieleni? Czy może jednak wyciąć w pień wszystkie drzewa w mieście i wystrugać z nich coś głupiego?
~ 17-08-2017 12:48
Po 1 wymieńcie władzę.Po 2 wymieńcie władzę.Po 3 wymieńcie władzę. Uzasadnienie oni to w dalszym ciągu są oni i dbają o swoje interesy i kolesi i pociotków. Reszta co może zostanie to wam ochłapy.
~JELENION WSTAŃ 17-08-2017 12:52
Pan Prezydent nie trzyma się meritum,rozmowa tu jest o Jeleniej Górze! Zapraszam na piękne targowisko flora...nie można tam zrobić placu zabaw dla dzieci? A kto pytam wymienił lampę na Konopnickiej na nowoczesną ledową inną od wszystkich? Po tym jak Wodnik zniszczył oryginalną?? gdzie tu jest konserwator zabytków?? DRAMAT!! Prezydenci DYSKONTÓW I GALERII...
~kibic 17-08-2017 13:00
Nasze miasto jest już przytułkiem umysłowej nędzy decydentów. Zobaczcie do czego doprowadziliście stare miasto. To na pewno nie jest wizytówka tylko syfilis mogilis.
~ciepliczanin 1432 17-08-2017 13:09
wiecie co chciałam wynająć w centrum miasta jeden z lokali ale cena odstrasza i nie jest to bynajmniej lokal z UM do tego dodać ZUS 1200 zł zatrudnienie pracownika koszt około 18000 zł . Bo myślenie jest takie jak mam wynająć komuś to tak abym co miesiąc mógł zmieniać sobie mercedesa. Czy jest brudne. Niestety pod arkadami nie jest najlepiej lepiące się posadzki. A czy mamy mniej imprez niż szklarska czy Karpacz. w sezonie Karpacz i Szklarska konkurują o turystów. Jelenia Góra należy do tych nielicznych miast , gdzie ma bardzo dużą ilość instytucji kulturalnych i tutaj trzeba szukać coś ciekawego dla siebie a na pewno znajdzie
~6969 17-08-2017 13:52
A ja uwazam, ze nasze miasto jest ladne i fajnie ze sa galerie...a w centrum te sklepiki to takie mialy ceny ze i tak nikt tam nie kupowal... zresztą ludziom i tak sie nie dogodzi..jedynie ta kostka to jakies nieporozumienie !
~ 17-08-2017 14:02
Przedsiębiorcy zamykajcie te swoje biznesy bo zbankrutujecie , sprzedajcie wszystko i wyjeżdżajcie za granice, a miasto jak było wyludnione i brudne , takie pozostanie, liczy się tylko władza przy korycie.Amen.
~ 17-08-2017 14:05
Opuszczone Miasto, Slams Jeleniogórski.
~ana 33 17-08-2017 14:06
Pewnie, że jest ładne. Są tylko pewne miejsca do zagospodarowania. targowisko Flora i okolica, m.in. nieoświetlona ulica przy florze (ani jednej latarni, ciemno jak...), teren po Kilińskim, ul. Sudecka (okolice teatru z tyłu), może więcej murali :) trochę więcej zieleni i miejsc dla mieszkańców, gdzie mogą odetchnąć, mniej korków i już :)
~Urbex Jelenia Góra 17-08-2017 14:09
Urbex Jelenia Góra
~ 17-08-2017 14:16
Choć nie jestem zwolennikiem żadnej partii politycznej to muszę przyznac rację większości, ze Jelenia Góra jest źle zarzadzana przez obecne władze. Wszechobecna bieda brud na ulicach ( szczególnie pod arkadami jak ktoś wyżej wspomniał). Brak miejsc parkingowych. Brak miejsc pracy. Owszem są pod miastem duże firmy ale to sa wyzyskiwacze i obcy kapital. Młodzi wyjeżdzają zostaja starsi. Jelenia Góra się wyludnia i nie przyciąga turystów bo nie ma czym. A wynajęcie lokalu w centrum i zapłacenie zus plus jescze pracownika to nie dla przeciętnego Kowalskiego. I to jest niestety smutna prawda...
~ 17-08-2017 14:24
to jest piękne miasto i trzeba o nie wspolnie dbać,to że leżą śmieći na ulicy to ktoś je tam zostawił problemem są menele w centrum miasta przed DD i pod cerkiewką to jest problem
~ 17-08-2017 14:51
Sorry, taki mamy klimat.
~stefanek 17-08-2017 15:18
To już nie lata 90-te. Handlu na deptaku powinno w ogóle nie być. Tam powinny być restauracje, hotele i w zasadzie to wszystko, no i bankomaty dla turystów. A handel na Zabobrzu. Jak widzę tych straganiarzy i pożal się Boże handlowców to mnie ściska. Chciałem na Solnej kiedyś kupić sześć szyldów jednakowych do drzwi w domu to miał gostek po jednym typie. Złóż zamówienie za cztery dni będzie - podziękowałem. Na Drzymały były kafelki. Wchodzę podobają mi się jedne, mówię biorę 30m kw. Mam 2 m kw na wystawie ale zamówię to za tydzień będą. Ludzie, to nie o to chodzi w handlu, ja mam internet.
~ab+ 17-08-2017 15:24
A co chciałeś zupę nazajutrz gotować . ? Nawet duże markety budowlane nie mają na składzie wszystkich plytek ,Tak samo AGD dostawa 24 godziny.
~JGK 17-08-2017 15:42
Teraz zostało tylko tyranie w zagranicznych firmach na zagraniczny kapitał i trzeba się z tym pogodzić taki nasz los , kraj kolonijny tyrać na bogate kraje za to nas chwalą
~genek 17-08-2017 15:44
galerii juz sie nie przestawi, urzad powinien zostac tam gdzie jest, bo faktycznie zmuszac ludzi do wejscia na deptak da tylko tyle ze faktycznie wszyscy beda sie wsciekac i okrzei bedzie zakorkowane. w centrum zamiast sklepow powinny byc knajpy, bary, restauracje itp. wiecej powinno sie dziac na ratuszu, imprezy (nie tylko koncerty), w ten sposob nagoni to wiecej ludzi ktorzy na spokojnie sobie ida i przy okazji chetnie gdzies posiedza, zjedza i wypija.. Przyklad Wroclawia, w centrum sklepy z...hly, powstaly kluby i knajpy i daja rade - ŻYJĄ!! i tak powinno byc, galerie na handel a miasto na czas wolny. Niestety mimo doslownie tylko kilku miejsc, nie ma w jeleniej fajnych miejsc gdzie mozna dobrze zjesc i posiedziec z dziecmi. Wladze w 100% do wymiany, sa tu za dlugo i nie radza sobie!!!
~Rh- 17-08-2017 15:46
Wynajem lokalu w centrum to nie tylko czynsz. To także podatek od nieruchomości, spore opłaty za szyldy z nazwą lokalu pobierane przez wspólnoty. Ponadto walka z tymi wspólnotami, sąsiadami itp. Więc jak ktoś ma płacić tyle kasy za lokal to nie wiem jaki to biznes musiałby być żeby na to wszystko zarobić. Do tego płatne parkingi w mieście nie zachęcają do parkowania w okolicach centrum. Dzisiaj parking dla klientów jest podstawą do prowadzenia biznesu, a tymczasem Straż tylko czyha gdzie tu ktoś zaparkuje i robi swoje. Dlatego ludzie wolą zaparkować auto na "darmowym" parkingu pod galerią czy sklepem i załatwić co trzeba bez stresu, że smutny Pan założy im żółte coś na koła.
~genek 17-08-2017 15:51
Jeszcze co do Witka, kolego, dobrze dzialaj by cos ruszyli z tym miastem, ale druga sprawa jest tez taka ze moze odpusc troche, bo ceny jakie walisz to faktycznie nie sa adekwatne do tego co sie w tym miescie dzieje, jakby zrobic krok w tyl (mam na mysli wszystkich), to jest szansa aby najemcy odetchneli i zrobili cos lepszego. bo tez jesli maja otwierac kolejne speluny przy ktorych siedzi grupa gownierzy przy jednym piwie i kuleczki zmieniaczane to faktycznie lepiej zamknac to i niech stoi puste. Nie jestesmy wroclawiem, ale trzeba sie wzorowac na tym co dziala i sciagac ta mase ludzi co jednak wali na karpacz i szklarska, zachecic ich czyms. pomyslow moze byc naprawde sporo ale nie z naszymi wladzami bo oni niestety umyslowo sa w innej epoce i innym wymiarze.za rok bedzie okazja wymienic
~Gość 17-08-2017 16:24
Nie mam pojecia czemu ten przedsiebiorca tak narzeka teraz były wybory trzeba było nie głosować na nieroba w czerwonym sweterku tylko wybrac ludzi mlodych z werwa do zycia i mobilizacja do pracy a nie druga kadencje dac niedoradzie teraz lata na manifestacje KOD-u i PO bo mu sie stolek pali pod d....ą ,a ci przedsiebiorcy juz zapomnieli jakie sobie kazali czynsze placic za wynajem tych lokali za czasow dobrobytu to teraz niech maja za swoje i niech stoja puste bo tu jest nedza za 1800 nikt im kasy nie bedzie nabijal ,a co do tych kortow to temu panu chyba sie cos pomieszalo tam jest biedronka zreszta za pozwoleniem czerwonego sweterka i wode mozna kupic i nine tez napoje camping dochodow nie przynosil to sprzedal wlasciciel plac pod market ot przedsiebiorcy jeleniej gory tylko skomlec i
~do nas karkonos 17-08-2017 16:59
a my tu gadu gadu a wiecie ,że brakuje miejsc wolnych w hotelach ? Tak nie ma turystów i tak jest źle ?????? :)
~526589 17-08-2017 17:00
Jelenia zawsze była miastem cwaniaczków, więc większy cwaniaczek załatwił mniejszego.
~s. 17-08-2017 18:19
Upadek miasta rozpoczął się w 1990 roku. By miasto się rozwijało musi być atrakcyjne. Co może zaoferować JG normalnemu turyście ? Jakie JG ma atrakcję ? Muzeum ? z nazwy jest, zbiory żadne. Zabytki ? owszem są, kilka, promocja żadna. Imprezy ? Jest, jedna "Jarmark staroci", wtedy ludzi trochę przyjeżdża pomimo braku dróg do JG. Co jest jeszcze w JG czego nie ma w innych miastach ? Niestety już nic. Nie bądźmy zaskoczeni gdy za 10 lat ktoś powie - Jelenia Góra ? a to ta koło Bolesławca.
~dinki 17-08-2017 18:51
Chciałoby się powiedzieć, Łużniak, co wy chrzanicie? Gdzie jest czysto w Jeleniej Górze? Na zacharanej ulicy Długiej do której czuję odrazę mając tam przejść? Pod arkadami? Koło cerkwi, gdzie wiecznie przesiadują żule pod okiem monitoringu i rzucają wulgaryzmy? Przejedź się jeden z drugim do Rzeszowa, zobacz, jak można rozwinąć miasto, jak jest kolorowe, czyste i pełne życia. Żałuję, że oddałem głos na P. Zawiłę, Jelenia Góra się stacza a Prezydent zamiast próbowac to hamować zabawia się na pochodach KOD. Nasz grajdołek prześcignęły Świdnica i Bolesławiec, włodarze miasta, jestescie z siebie dumni??
~ 17-08-2017 18:51
Do tego mądrali od hoteli. Dowiedz się tłuku kto oblega np. hotel Europa. 90% pokojów wynajmują Ukraińcy. Turyści powiadasz...
~Bezdomny 17-08-2017 18:52
Najwyższy czas wymienić Łuzników.
~Kunegunda 17-08-2017 19:43
Moj pomysl na ozywienie centrum Jeleniej Gory to: multikino w samym centrum miasta. Moze w kompleksie budynkiow, gdzie teraz jest kino Grand, albo w Domu Dziecka na rogu Dlugiej i Drucianej ?
~Kunegunda 17-08-2017 19:46
Drugi pomysl to aquapark w rogu ulic Kopernika-Jasna-Podwale.
~Kunegunda 17-08-2017 19:50
Trzeci pomysl to: audioguide po centrum Jeleniej Gory, tak jak zobiono to np w Ustce.
~Kunegunda 17-08-2017 19:53
Czwarty pomysl to uwypuklenie specyfiki Jeleniej Gory an styku Polski - Slaska - Czech - Niemiec - Luzyc. Na kazdej z czterech stron palcu ratuszowego tylko sklepy, restauracje, hoteliki i wystawy w danej tematyce: czeska, niemiecka, slaska, luzycka..
~Kunegunda 17-08-2017 19:55
Piaty pomysl: przedluzenie trasy czeskiego pociagu Liberec - Szklarska Poreba, az do Jeleniej Gory.
~Kunegunda 17-08-2017 19:59
Szosty pomysl. Postawic na rozwoj turystyki w okolicach Jelenia Gory: Jagniatkow, Pastow, Sobieszow, Zachelmie, Jakuszyce, Podgorzyn, Kowary. Wiecej turystow z calej Polski w okolicach JG przeklada sie na dobrobyt mieszkancow okolic Jeleniej Gory, co przeklada sie za wieksze ich potrzeby, ktore moga byc realizowane przez firmy / uslugodawcow z Jeleniej Gory.
~Kunegunda 17-08-2017 20:01
Siodmy pomysl: Wspomagac lokalne organizacje obywatelskie, 100 tys obywateli ma wiecej pomyslow niz samych 50 radnych.
~buuu 17-08-2017 20:15
Co się dziwić jeśli od prawie 30 lat tym miastem rządzi ten sam układ PO SLD i bratnie PSL. Włodarze zasiedzeni na stołkach z dobrymi pensjami nie znają zwykłego życia. Liczy się tylko to by mieli spokój i mogli od czasu do czasu z KODem poparadować. Reszta niech na szczaw idzie. Idealny POmysł na miasto przenieść urząd do centrum to je ożywi. Jasne turystom tylko urzędów potrzeba
~Annadi 17-08-2017 20:20
Miasto jest piękne i czyste. Galerie mają świetną lokalizację. Przykro mi, że sklepikarze bankrutuja.
~100xto samo i nic 17-08-2017 20:37
Ponoć są pieniądze na ścieżki rowerowe,to czemu nie połączą ich z Karpaczem.Turyści sami przyjadą....na rowerach
~anonim 17-08-2017 20:41
Szanowny Pan Prezydent JG tak oto organizuje tereny wokół centum miasta: ul. Morcinka = szkoła podstawowa nr 10, kilka metrów za płotem szkoły sklepy typu Żabka I ABC w głównej mierze sprzedające alkohole, następne pare metrów dalej nowo wybudowane budynki socjalne gdzie zaroiło się od patologii, ponieważ miasto przesiedla na potęgę...Takiego trójkąta bermudzkiego nawet wojsko nie utrzyma w porządku. Trzeba nie lada "zdolności" zarządzających aby dopuścić do takiego stanu rzeczy. Normalnie trzeźwo myślący człowiek nie wpadłby nigdy na pomysł skonsolidowania tych trzech obiekótw w jedym miejscu. Wynik: burdy pijacie codziennie do 12-tej w nocy. Efekt: Spadek wartości mieszkań w okolicy I narażenie na niebezpieczeństwo i utratę spokoju okolicznych mieszkańców. Wszystko na temat prezydentury.
~jamnik 17-08-2017 20:55
We Wrocławiu jest dużo dobrych miejsc pracy więc jest dużo ludzi z kasą do wydania. W Jeleniej jak jest to chyba każdy już wie. Jeśli ktoś liczy, że inwazja pustostanów i zaklejonych witryn z czasem nie dojdzie do galerii handlowych to może się niedługo zdziwić. Zwłaszcza, że oferta np. w Lubinie czy Wrocławiu jest znacznie lepsza a ci co chcą wydać parę kafli na ubrania nie będą oszczędzać na paliwie.
~AJ 17-08-2017 20:55
Ósmy pomysł: ogród zoologiczny na Placu Ratuszowym.
~Iza 17-08-2017 21:45
"Ewentualne przepełnienie ulicznych koszy na śmieci nie wynika ze zbyt rzadkiego ich wypróżniania lecz występuje w okresie zwiększonego ruchu turystów oraz po imprezach." Buhahaha... Panie Łużniak, wniosek jest prosty: w okresie zwiększonego ruchu turystów oraz po imprezach kosze SĄ opróżniane zbyt rzadko, a pan pieprzysz głupoty. Jak pan zapraszasz gości do domu, to też szykujesz pan ilość jedzenia taką, jak dla samych domowników, czy jednak zapewniasz pan tym gościom jakieś dodatkowe miejsca przy stole i jakiś posiłek? Jak się chce mieć gości w mieście, też trzeba się dostosować, zamiast dziwić, skąd tyle śmieci.
~morda psia 17-08-2017 22:29
Po likwidacji województwa psy ogonami szczekają w tym mieście. Przykłąd że w Polsce nic się nie opłaca widac na Śnieżce. Nasze schronisko zamknięte bo sie nie opłaca, 100m dalej już sie opłaca. Bo to Czechy.
~Szuger 53 17-08-2017 23:04
Panie Łużniak nie bajeruj PAN, Drzymały miał być asfalt, przekopano zasypano i nic tak PAN rządzi, parodia.
~#123 17-08-2017 23:12
Miasto jest nie tylko brudne ale również zaniedbane .Wystarczy przejść ulicami 1 Maja Konopnicka i bocznymi .Powyrywane kostki brukowe ,krzywe krawężniki ,wybrzuszona kostka na chodnikach ,jedna brama czysta ,następna zasypana niedopałkami, farba elewacyjna z odpryskami i zaciekami np. pod arkadami , ruina i obskurny płot na przeciw galerii grodzkiej ,wstrętny asfalt na chodniku przy Bankowej , śmieci przy lokalach do wynajęcia ,w jednym miejscu wyłamany schodek zewnętrzny w innym dziura w chodniku , jeszcze gdzieś ubytki kostki,a chodnik do kortów to czasy komuny pamięta wstyd. Nie wszystko trzeba od razu remontować za wielkie pieniądze część wystarczy po prostu naprawić .Przejść się popatrzeć dokładnie spisać i naprawić !
~MARJAL 17-08-2017 23:44
Galerie...a w niektórych sklepach cukierniach....ludzie pracują na czarno.Jak to możliwe????? w takim miejscu sądziłam,ze to nie do pomyślenia. Wystarczy wpaść na ciastko i się dowiedzieć.
~wow 17-08-2017 23:57
Przepełnione kosze na śmieci w centrum (bynajmniej na ulicy przy której mieszkam) to niestety nie robota turystów, i innych odwiedzających nasze miasto. Jest taki budynek, w którym są wynajmowane mieszkania, i ci wynajmujący wychodząc "na miasto" wrzucają do nich całe worki. Po prostu nie chce im się d..ać do śmietników. Wolą wywalać śmieci do miejskich koszy. Bliżej i nie trzeba segregować. A najsmutniejsze jest to, że proceder ten odbywa się pod okiem kamer miejskich. I niech mi nikt nie mówi, że tak nie jest - obserwuję to codziennie.
~mieszkaniecjg 18-08-2017 0:35
Kolejny hotel z wodnym parkiem, drugie Termy Cieplickie... znowu wywalanie pieniędzy w błoto, a jeleniogórzanie nie są aż tak bogaci, żeby korzystać często z takich rozrywek. Dopiero co powstała Osada Śnieżka, i chyba wystarczy. Następny pomysł: promenada rowerowo-spacerowa, i to w Jagniątkowie, a nie w Stolicy Rowerowej. Znowu upychanie na jednej drodze rowerzystów, pieszych i rolkarzy. Nie lepiej wprowadzić w życie pomysł, który pojawił się rok temu, o utworzeniu wydzielonych pasów na jezdni dla rowerzystów, szczególnie na drogach jednokierunkowych prowadzących do centrum? I wreszcie, niech mądre władze miasta zaprzestaną budowy niepotrzebnej ilości banków, a widać to na Bankowej i Podwalu. Następna rzecz: nie ma ani jednego porządnego sklepu rybnego, a przydałby się taki na starówce ;)
~o 18-08-2017 0:42
Należy chwalić ? dobrą zmianę ? że nasz teren omijają szczęśliwie wszelkie klęski !!!!!!!!!!!!! Durny Naród zobaczy co znaczy pis , klęski i drożyzna i zadufanie nieudaczników !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~do wyżej 18-08-2017 1:16
Ty chyba jesteś bardzo szczęśliwym człowiekiem - taki głupi a tego nie wiesz, a więc szczęśliwy!
~ 18-08-2017 5:56
Włąścicielowi sklepów spadły obroty to może niech wynajmie za mniejsze pieniądze tak jak mieszkanie 1000-2000 a nie 8000-12000!!!proste.
~Gigaset 18-08-2017 6:09
Bardzo dziwny artykuł. bardzo dziwny pan Witold. Zupełnie nie wiadomo dlaczego się pojawił. Czyżby Jelonka PiS?
~pff 18-08-2017 8:25
Jeden wart drugiego. Malkontent Witold przyzwyczajony do dużej kasy przy minimum wysiłku i gamoń Łuzniak bredzący o Chojniku i odpadach wielkogabrytowych zapytany o centrum Jeleniej Góry .Rozmowa d..py z sedesem.
~podatnik od szmat 18-08-2017 10:03
Panie "Witoldzie?" Może jeśli Pan będzie wynajmował swoje lokale za mniej to nie będą stały puste i zacznie się coś dziać w JG. Kupił Pan za śmieszne ceny a dorabia się Pan na czynszu. Śmietniki - ok mogą być takie jakie są, ważne że są i by ludzie z nich korzystali. Czyżby Pana lumpeksy robiły już bokami, że tak Panu mało kasy? Myślę, że w Rzeszowie też można mieszkać niekoniecznie w JG robić biznes na szmatach. Pozdrawiam
~,,Dziwny jest ten świat" 18-08-2017 12:19
Ciekawe, czy osoby, które mają najwięcej do powiedzenia na temat Pana Witolda, będą miały odwagę powiedzieć mu to w twarz jak spotkają go w mieście??? Sądząc po komentarzach, śmiem twierdzić, że kilku uczestników tej ,,rozmowy" to koledzy Pana Witka, którzy poklepują go po plecach jak czegoś potrzebują.
~ 18-08-2017 14:31
WOW pff : 10/10
~Grafen 18-08-2017 18:31
JG to jest stolica nowoczesnej platformy zakodowanej na działanie przeciwko Polsce i Polakom. A mogliśmy wybrać na prezydenta miasta Pana Pawła Wilka nie związanego z żadną duża partią i wtedy mogło by się coś zmienić w mieście a tak to stoimy w miejscu.
~budda 18-08-2017 18:47
Jelenia pustoszeje z kilku powodów,np brak jest tutaj pracy za "normalne" pieniądze,no ale to już jest wina małych przedsiębiorców,którzy sami na siebie bat ukręcili oszczędzając na pracownikach jak tylko można,dwa to to,że jelenia leży na zadupiu,do tego miasta nie ma przyzwoitych dróg dojazdowych dzięki czemu potencjalni inwestorzy i przyszli pracodawcy omijają tę dziurę...kilka powodów jeszcze można znaleźć,ale zamiast szukać dziury w całym,lepiej zacząć się pakować i pomyśleć o zmianie miejsca zamieszkania.
~cogito 18-08-2017 20:22
To niestety prawda Jelenia Góra jest kwintesencją polityki PO majątek miejski wyprzedać choćby za grosze (po co kłopoty) Galeria w centrum - proszę bardzo byle do kasy coś wpłynęło choćby jednorazowo. drobni przedsiębiorcy czy miejsca pracy to problem następnych władz. To jest logika rządzącego historyka. Ważne że chłop "nasz" z PO
~Do 18-08-2017 00:42 | ~o | 18-08-2017 21:23
Chyba coś Ci się pomyliło w Jeleniej Górze nie rządzi PiS!
~miniotek 19-08-2017 9:35
Jak nie lubię Łużniaka, tak w pierwszej wypowiedzi ma rację, że większość lokali jest prywatnych i czynsze są tak wygórowane że centrum jest puste. A pan Witold niech się zastanowi nad wysokością czynszu jaki oferuje tym którzy chcą wynająć a nie szuka winnych gdzie indziej. Galerie nie są niczym strasznym w centrum miasta. Znajdują się w centrum Wrocławia, Legnicy. I handel tam istnieje i ma się świetnie. Mało tego, że istnieć niedaleko galerii, trzeba mieć pomysł na interes - na deptaku jest sklep Bogna, od lat istnieje i różnorodność towaru jaka u nich jest bije każdy market. Mają pomysł żeby przyciągnąć klienta. Ja tam często kupuję, bo ceny nie są jakieś wysokie i mam ogromny wybór. Gdyby tym tropem poszły inne sklepy to centrum byłoby oblegane. kolejna sprawa to targowisko na Florze
~miniotek cd 19-08-2017 9:40
Dlaczego targowisko na Florze jest puste? Złe zarządzanie. Targowisko na Zabobrzu jest oblegane od samego rana przez klientów. Co jest grane w Centrum? Dlaczego tam tak nie działa targowisko jak na Zabobrzu? Wystarczy odpowiednio podejść do sprawy, mieć wizję, nie zdzierać z właścicieli lokali czy stoisk a handel sam ruszy. Bo jesli ktoś ma zapłacić za wynajęcie lokalu w Centrum 7tysięcy to normalne że się rozłoży po miesiącu bo żeby zarobić musi podnieść ceny, jak podniesie ceny to ludzie odejdą i tak wykończy go zachłanność właściciela lokalu. Właściciele lokali są głównymi winnymi w całej tej historii.
~Wojtas2s1 19-08-2017 15:43
przywiozłem znajomych z Niemiec to było mi wstyd już na samym wjeździe od strony Zgorzelca mało zawieszenia nie urwali na dziurach i nierównościach w centrum pytali się czy nie boję się chodzić pod budynkami z odpadającą elewacją kolejna siara to dlaczego w centrum pustki i pozamykane sklepy, po godzinie 20 tej nie minęliśmy już nikogo jedynie przebiegał pies - reasumując WSTYD !!! Ich 7-mio tysięczne miasteczko proponuje więcej atrakcji.
~ 20-08-2017 20:07
a ja tam lubię gdy jest cisza i nic się nie dzieje
~wox 21-08-2017 8:59
.
~właściciel 22-08-2017 7:14
Do zainteresowanych czynszami w centrum! Wystarczy żebyście włożyli minimum wysiłku i podzwonili po telefonach z witryn a dowiecie się na jakim poziomie dzisiaj są zamiast pisać wyssane z palca bzdury.. za każdy z tych lokali właściciele musieli skredytować się na kilkaset tyś zł! Nie kupili ich od miasta tak jak wy mieszkania po 1 lub 3 procent wartości.A rozmowa jest na inny temat,dlatego trzymamy się tematu.
~fia 22-08-2017 8:36
Hanna Gronkiewicz-Waltz /samorząd PO Warszawa/ nie zgodziła się na demonstrację przeciwko przyjmowaniu uchodźców. Demonstracja miała na celu pokazanie sprzeciwu wobec muzułmańskich imigrantów oraz przypomnienie wiktorii wiedeńskiej. Jeleniogórski PO samorząd -targowica powinien zaprosić do naszego miasta "emigrantów" i zwiększyć przez to ilość mieszkańców, oraz atrakcyjność oferty kulturalnej i gospodarczej czerwonej doliny.
~kokospoko 23-08-2017 17:54
pan witold zderzył sie z twardymi prawami rynku i jest foch. A powinno byc tak ze radni koledzy pana witolda blokuja wszystkie inicjatywy inwestorów i ludzie sa zmuszeni kupowac szajs w pokomunistycznych lokalach pana witolda które notabene nabył kiedys za grosze
~ 24-08-2017 7:15
PO-PSL-SLD. Zniszczenie-wszystko w temacie.
~ptah 27-08-2017 15:49
"rzadko wypróżnianych" - wypróżnianie jest w toalecie, kosze miejskie się opróżnia. Piszcie z sensem redaktorzy.
~olo 9-09-2017 3:09
Frustratów w Jeleniej Górze nie brakuje jak czytam to co napisaliście to mam odruchy wymiotne. Trzeba zapisdzić miasto i będzie ok ? Nie to nie partie to ludzie a w JG ludzie są straszni ci co miieli inicjatywę wyjechali do pobiskiego Wrocławia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group