Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3424
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Centra przesiadkowe już na ukończeniu

Niedziela, 7 grudnia 2014, 8:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 grudnia 2014, 9:04
Autor: Mea
Jelenia Góra: Centra przesiadkowe już na ukończeniu
Fot. Mea
Do 15. grudnia mają zakończyć się prace przy budowie centrów przesiadkowych przy ul. Podgórzyńskiej i Łomnickiej w Jeleniej Górze. – Natomiast pętla autobusowa przy ul. 1 Maja zostanie skończona później, niż zakładano – mówi Jerzy Bigus, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Przy ul. Podgórzyńskiej, niedaleko stawów rybnych, trwa układanie kostki brukowej na autobusowej pętli. Są już chodniki i wiata przystankowa. -Wykonane zostały przepusty i mostki oraz droga do domu mieszkalnego znajdującego się niedaleko tego centrum przesiadkowego – informuje Jerzy Bigus.

Węzeł przesiadkowy został specjalnie wybudowany z dala od osiedla mieszkalnego w Cieplicach, bo do tej pory mieszkańcy skarżyli się na stojące autobusy, które produkowały dużo spalin.
Inwestycję, która kosztuje ok. 300 tys. zł, wykonuje Kółko Rolnicze Siedlęcin.

Taka sama zatoka, w podobnej cenie, powstaje przy ul. Łomnickiej. Buduje ją Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Jeleniej Górze. Ten sam wykonawca buduje centrum przesiadkowe przy ul. 1 Maja. Tu zakres prac jest największy, a koszt to ponad 3 mln zł.

- Został podpisany aneks do umowy o przesunięciu terminu końcowego realizacji zadania, bo z powodu pogody prawdopodobnie nie uda się skończyć tej inwestycji di polowy grudnia. Na pewno zostanie na dniach wylana nawierzchnia od dworca PKP do ul. Kochanowskiego, po której będzie można już jeździć – mówi Jerzy Bigus.

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group