Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 3062
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cenowa wojna u przewoźników

Środa, 4 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 4 października 2006, 13:58
Autor: Monika
Jelenia Góra: Cenowa wojna u przewoźników
Fot. Arkadiusz Piekarz
Konkurencja firmy Krycha-Bus zmusiła PKS Tour do obniżenia ceny przejazdów.

Za podróż autokarem pospiesznym ze stolicy Karkonoszy do Wrocławia trzeba zapłacić nie 15 jak dotychczas ale tylko 12 złotych. PKS obniżył ceny biletów po tym, jak firma przewozowa Krycha-Bus ustaliła swoją stawkę na 15 zł. Ulgi w PKS-ie obowiązują studentów, którzy poniosą koszt 8,40 za bilet i rencistów, emerytów, którzy za przejazd zapłacą 9,90 zł. Na tej samej trasie Krycha-Bus żąda od żaków 10 zł.

– Dobrze, że w końcu zapanowała zdrowa konkurencja i mogę zaoszczedzić kilka złotych – mówi student Uniwersytetu Wrocławskiego Janusz Andrzejczak z Jeleniej Góry.

Dyrekcja PKS-u postanowiła także, że będą kursować autokary o zwiększonej liczbie miejsc siedzących. Teraz jednorazowo pojedzie przynajmniej 70 pasażerów.
– W godzinach 7.00-8.00 i 15.00-16.00 mamy pełne autobusy, którymi w większości jeżdżą studenci – mówi Janusz Kropiński zastępca prezesa PKS-u Tour w Jeleniej Górze

Jeśli jest więcej chętnych, przewoźnik podstawia kolejny autokar. Dodatkowo można pojechać kursem dalekobieżnym z Zakopanego, Przemyśla czy Buska Zdroju.

Krycha-Bus na razie nie reaguje na niższą cenę biletów jeleniogórskiego PKS-u i nie chce komentować sytuacji.
Usłyszeliśmy jedynie, że ich busami nie jeździ mniej osób. Najwyżej jeśli nie ma miejsc, to dwie, trzy zostaną na przystanku i muszą w inną w inny sposób dotrzeć do Wrocławia.

W komunikacji ze stolicą Dolnego Śląska najmniej korzystna wydaje się oferta Polskich Kolei Państwowych. – Pociąg do Wrocławia jedzie ponad trzy godziny. To stanowczo za długo – mówi jeden ze studentów.
Kiedyś działały stosunkowo wygodne połączenia wieczorne. Były pełne żaków, zwłaszcza przed weekendem. PKP je zlikwidowało i straciło klientów.
PKP nie planuje także obniżki cen biletów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group