Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7120
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cenne podarki dla zwierzaków ze schroniska

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 6 grudnia 2016, 7:48
Aktualizacja: 23:28
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Sześć nowych bud dla małych i dużych psów, przekazała wczoraj (5.12) Schronisku dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze firma Kador z Miłkowa. I nie były to jedyne prezenty przygotowane dla zwierzaków w ramach mikołajkowej akcji. – Połączyliśmy siły ze szkołami podstawowymi z Karpacza, Miłkowa i Łomnicy, w których była zbiórka karmy i koców dla psów i kotów – mówi Maja Klimczuk z firmy Kador.

- Zastanawialiśmy się, jaki prezent ufundować naszym głównym klientom i wpadliśmy na pomysł, żeby zamiast wydawać pieniądze na prezenty, które często stoją na półkach i nie zawsze są potrzebne, przeznaczyć część tego budżetu na budy dla bezdomnych psów – mówi Maja Klimczuk z firmy Kador. – I tak nasi pracownicy przez trzy dni w ramach godzin pracy sami zbudowali takie domki z przedsionkiem. W naszą akcję zaangażowaliśmy też trzy szkoły podstawowe z: Łomnicy, Karpacza i Miłkowa, gdzie dzieci zbierały karmę i koce. Dzisiaj natomiast wszyscy razem przyjechaliśmy, by to przekazać – dodaje koordynatorka akcji.

Przedstawiciele firmy z Miłkowa zapewniali, że to pierwsza, ale nie ostatnia taka akcja. Natomiast dzieci karmę zbierały już nie po raz pierwszy. - Jako Zespół Szkół w Karpaczu współpracujemy z tym schroniskiem już kilkanaście lat – mówiła Emilia Ilz, nauczycielka Zespołu Szkół w Karpaczu. – Taką akcję organizujemy co roku zaczynając od października. Dzieci najpierw przygotowują plakaty informacyjne o zbiórce, które rozwieszają na korytarzach, a następnie przynoszą jedzenie dla piesków i kotków. Po zebraniu tej karmy wybieramy przedstawicieli każdej z klas i wylosowane dzieci mogą tu przyjechać i odwiedzić schronisko - dodaje Emilia Ilz.

Dla 48 uczniów, którzy w tym roku dotarli do schroniska, było to niesamowite przeżycie. – Te pieski są takie biedne, że gdybym mogła to zabrałabym je wszystkie do domu – powiedziała nam Wiktoria Korzeniowska. – Niestety nie mam warunków by mieć psa, w domu mam tylko kotka – dodała. – Ale każdy, kto nie może mieć pieska w domu, może pomóc tym pieskom ze schroniska przynosząc tu karmę – dodała 7-letnia Maja Winter z Zespołu Szkół w Karpaczu.

Radości z podarków dla swoich podopiecznych nie krył kierownik schroniska Eugeniusz Ragiel. – Jest to ogromna pomoc na miesiące zimowe – mówił. – My te budy pomalujemy i dodatkowo ocieplimy, by nasze zwierzaki miały ciepło. Natomiast szkoły pomagają nam co roku, szczególnie w okresie przedświątecznym, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Przy okazji dziękuję redakcji i Czytelnikom Jelonki.com za to, że oglądają nasze pieski w ramach akcji „Przygarnij psiaka z Jelonką.com” i starają się nam pomóc. Dziękuję za wszystkie życzliwe głosy pod naszym adresem i życzę zdrowych i wesołych świąt oraz wszystkiego dobrego w nowym roku – dodaje E. Ragiel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Bil Naden 6-12-2016 9:25
Wielkie brawa się należą.
~xy 6-12-2016 13:19
Super , tylko inne szkoły również zbierały karmę i inne rzeczy dla schroniska , więc dlaczego o nich się nie wspomina ? Poza tym drodzy rodzice, czy to tak wiele by dziecko kupiło choć jedną puszkę dla zwierzaka z schroniska ? Z relacji mojego dziecka w ofiarności szału nie było ....
~ona 6-12-2016 17:59
BRAWA dla firmy Kador ,piekny gest
~Real 6-12-2016 20:35
Brawo, brawo, brawo
~abc 6-12-2016 20:50
Jak najbardziej przyklaskuję ~xy z 13,19.Postawa rodziców na znaczenie zakup puszki za 2,50 nikogo nie zrujnuje a postawa zaangażowanego rodzica dla dziecka to kolejna lekcja empatii i dobrego przykładu.Jak to się mówi czym skorupka nasiąknie. Jest wtedy szansa,ze to młode pokolenie będzie wrażliwe na los potrzebujących a okrucieństwo jakie w tej chwili ma miejsce wobec bezbronnych zwierzaków nie będzie miało w przyszłości miejsca

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group