Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 3494
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Castorama” jednak w grudniu

Piątek, 4 września 2009, 8:36
Aktualizacja: 8:38
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Castorama” jednak w grudniu
Fot. TEJO
Otwarcie marketu budowlanego nie zostanie zsynchronizowane z przebudową skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Jana Pawła II.

Zgodnie z zapowiedziami i wbrew ostatnim przewidywaniom pierwsi klienci marketu „Castorama” zrobią zakupy w placówce w grudniu tego roku. Jednak – zanim wejdą do sklepu – mogą postać w długich korkach. Wymagające przebudowy skrzyżowanie ul. Grunwaldzkiej i Jana Pawła II zostanie zmodernizowane dopiero w maju przyszłego roku.

Przypomnijmy, że szacunki kosztów remontu – pierwotnie określone na około półtora miliona złotych – po dokładnej analizie okazały się mocno zaniżone. Modernizacja ma kosztować cztery i pół miliona. Zwiększył się zakres robót, czego fachowcy nie przewidzieli.

Pierwotnie miała za to zapłacić „Castorama”, która teraz sugeruje, aby część sumy wypłaciło miasto. Czy tak będzie? – Wszystko okaże się w najbliższym czasie po tym, jak radni dokładnie przeanalizują zapis aktu notarialnego, w którym zaznaczono, że to market bierze na siebie koszty przebudowy skrzyżowania – mówi radny Krzysztof Mróz z PiS.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group